English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۸:۴۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رویکرد گمرک حمایت از تولید و صنعت است

رویکرد گمرک حمایت از تولید و صنعت است
هر تصمیم و اقدامی که در جهت توسعه صادرات، تولید بیشتر، اشتغالزایی و خدمت رسانی مطلوب تر به بخش صنعت و تولید باشد، گمرک خود را ملزم و مقید می داند که از آن حمایت کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از  اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران، "اردشیر محمدی" در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از گمرک شهریار، افزود: گمرک حداکثر تسهیلات و خدمات را برای بخش های صنعت و تولید که در حوزه اختیارات گمرک باشد، فراهم خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه گمرک اعتماد به تولیدکنندگان را در دستور کار خود قرار داده است، گفت: ما با اعتماد به اظهار صاحب کالا، خدمات لازم را در کوتاه ترین زمان ارایه می دهیم.
رییس کل گمرک ایران اظهار داشت: ترخیص مواد اولیه و کالاهای سرمایه ای و واسطه ای برای واحدهای تولیدی با اخذ ضمانتنامه بانکی ازجمله تسهیلات گمرک برای تولیدکنندگان داخلی است که این تسهیلات برای بخش صنعت از سایر بخش ها پررنگ تر است.
محمدی با اشاره به برخی مشکلات و چالش هایی که گمرک برای انجام ماموریت های محوله با آنها روبرو است، گفت: یکی از این مشکلات نداشتن تجهیزات و امکانات لازم و به روز است که در ارایه خدمات مطلوب گمرکی تاثیر می گذارد.
این مقام مسئول تصریح کرد: چنانچه تجهیزات و فناوری های مناسب که لازمه یک گمرک کارآمد و به روز است در اختیار ما قرار گیرد، به طور قطع توانمندی ها ارتقا یافته و میزان رضایتمندی مراجعان افزایش می یابد.
محمدی ضمن درخواست از نمایندگان برای کمک به رفع مشکلات گمرک، تاکید کرد: انتظار داریم که مجلس و دولت زمینه را برای خدمات رسانی مطلوب تر و سریع تر گمرک از طریق تامین نیازهای آن فراهم کنند.
رییس کل گمرک ایران اظهار داشت: ما حتی آمادگی داریم که نمایندگان به طور سرزده و میدانی از گمرکات مختلف بویژه گمرکات مرزی بازدید کنند و از نزدیک با مشکلات و تنگناهای موجود آشنا شوند و سپس تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.
محمدی با بیان آنکه خوشبختانه نگاه مجلس و دولت به گمرک عوض شده است، تاکید کرد: ما خواهان آن هستیم که این تغییر نگاه به اقدام عملی نیز منجر شود زیرا در زمان حاضر مسئولیت های واگذار شده به گمرک با میزان پرداخت ها و امکانات تخصیص داده شده به آن هیچ تناسبی ندارد.
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز در حاشیه این بازدید گفت: مهمترین انتظار این کمیسیون از گمرک روان سازی و تسهیل و تسریع ترخیص مواد اولیه کارخانه های تولیدی است و ما انتظار داریم کالاها در پشت دیوار گمرک باقی نماند و با ارایه تسهیلات و صدور مجوزهای لازم بویژه برای ترخیص مواد اولیه و کالاهای مورد نیاز واحدهای تولیدی، گمرک کمک و حمایت بیشتری در این زمینه به عمل آورد.
"عزت الله اکبری" افزود: در فرآیند ترخیص کالا هر قدر روان سازی و تسهیل بیشتری صورت گیرد، این امر به افزایش تولید و صادرات و اشتغال کمک خواهد کرد

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران
۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۴:۱۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.