English
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹, ۲۰:۴۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ایران در تامین انرژی خاورمیانه و جهان نقش اساسی و تعیین کننده دارد

ایران در تامین انرژی خاورمیانه و جهان نقش اساسی و تعیین کننده دارد
معاون اول رییس جمهور گفت : جمهوری اسلامی ایران برای تامین عمده مصرف انرژی از جمله نفت و گاز در خاورمیانه و جهان نقش اساسی و تعیین کننده دارد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل ا ز ایرنا، دکتر پرویز داودی امروز در مراسم آغاز به کار چهاردهمین نمایشگاه بین المللی نفت ، گاز و پتروشیمی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران می خواهد جایگاه دوم تولید کننده نفت در اوپک را همچنان حفظ کند ، گفت: ما باید با افزایش ظرفیت پالایشی به عنوان ارزش افزوده والاتر به جایگاه اول منطقه دست پیدا کنیم .
معاون اول رییس جمهور افزود: ما باید جمهوری اسلامی ایران را در جایگاه دوم جهانی به لحاظ گاز طبیعی و همچنین تولید مواد و کالاهای پتروشیمی در جایگاه اول منطقه برسانیم .
وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران تلاش می کند تا خود را به جایگاه اول فناوری نفت و گاز در منطقه تبدیل کند و در این زمینه نیز طرح های فراوانی دارد .
دکتر داودی برگزاری نمایشگاه نفت ، گاز و پتروشیمی تهران را فرصت بالقوه و مغتنمی برای پیمانکاران ، متخصصان ، سرمایه گذاران و شرکت های نفت و گاز دانست و گفت : نمایشگاه امسال نسبت به سالهای گذشته با استقبال بالایی روبرو شده و از این جهت فرصت مناسبی برای تبادل اندیشه است که در آینده کارهای بیشتری در کشور انجام دهیم .
معاون اول رییس جمهور بابیان اینکه حدود هزار و سیصد شرکت از داخل و خارج در این نمایشگاه مشارکت دارند ، گفت : حضور شرکت های صاحب نام خارجی در این نمایشگاه نشانه شکست تحریم ها و فشارها علیه ایران است و نشان داده که تحریم ها غیر قانونی و بدون منطق است .
وی افزود : علی رغم همه تحریم ها و فشارها جمهوری اسلامی ایران می تواند درصد بالایی از نیازهای انرژی دنیا را تامین کند که این هم نشانه خلاقیت دانشمندان و متخصصان ایرانی است و هم نمایشی از تحریم هایی است که می تواند نتایج دیگری برای ملت ایران داشته باشد .
دکتر داودی در ادامه با اشاره به بحران های مالی و اقتصادی دنیا گفت : در این صحنه بی ثباتی مالی و اقتصادی، شاخص های کلان جمهوری اسلامی ایران شاخص های مناسبی است و ما در این زمینه کمترین آسیب را نیز دیده ایم چرا که ما شاهد یک ثبات بالایی به لحاظ نظام پولی و مالی در اقتصاد خود هستیم .
وی افزود : ما در کنار ثبات اقتصادی خود تورم بیکاری را نیز کنترل کرده ایم و در زمینه سیاست خارجی نیز توانسته ایم روابط خود را با کشورهای خارجی ارتقاء ببخشیم.
دکتر داودی اظهارداشت: در این رابطه نقش جمهوری اسلامی ایران در حل مسایل منطقه¬ای تعیین کننده است و تقریبا هیچ مساله ای بدون نظر ما قابل حل نیست.
معاون اول رییس جمهور امنیت و ثبات را برای سرمایه گذاران و کارآفرینان بسیار مهم دانست و گفت : جمهوری اسلامی ایران با اقدامات و گسترش حمایت های قانونی، بیمه ای و گمرکی راه را برای جذب و جلب بیشتر سرمایه گذاران باز کرده و درصدد توسعه و تقویت این سیاست است .
دکتر داودی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با توجه به اهداف توسعه ای خود از جمله چشم انداز بیست ساله و اجرای سیاست های اصل 44 از جذب سرمایه گذاران خارجی استقبال می کند ، گفت : ما نیاز داریم که سرمایه گذاران خارجی و داخلی نیز تشویق شوند.
در پایان این مراسم دکتر داودی از چندین غرفه نمایشگاه بین المللی نفت ، گاز و پتروشیمی دیدن کرد.
ایرنا
۲ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۰۹:۲۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.