English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۲:۰۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

جنگ سخت‌ و مسلحانه با ‌ایران ممکن نیست

جنگ سخت‌ و مسلحانه با ‌ایران ممکن نیست
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان انقلاب اسلامی به خوبی دریافته‌اند که جنگ سخت و به ویژه جنگ‌های چریکی و مسلحانه با ‌ایران ممکن نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از فارس ،سردار محمدعلی جعفری امروز در جمع پاسداران و کارکنان سپاه بیت‌المقدس در سنندج اظهار داشت: سپاه پاسداران برای مقابله با دشمنان از نظر امکانات و تجهیزات مشکلی ندارد‌.
وی از آمادگی تمام نیروهای سپاه در کشور خبر داد و گفت: با توجه به پیشرفت و توسعه، وضعیت امروز سپاه قابل مقایسه با وضعیت دوران دفاع مقدس نیست و امروز این نهاد مقدس با ساختاری گسترده و تیپ‌های رزمی، پشتیبانی رزمی و گروه‌های تخصصی در همه استان‌ها مستقر و سازماندهی شده‌اند.
جعفری خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در حال حاضر به جایی رسیده که توانمندی و برخورداری آن از تجهیزات و امکانات دفاعی، بازدارنده شده و دشمن را در رسیدن به اهداف شومشان در این منطقه ناکام گذاشته است.
وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی به خوبی دریافته‌اند که جنگ سخت و به ویژه جنگ‌های چریکی و مسلحانه با کشور ایران ممکن نیست، اذعان داشت: توطئه و اقدامات فرهنگی و تهدید نرم را علیه ایران پیچیده‌تر کرده‌اند و مقابله با این موضوع، حفظ و تقویت روحیه انقلابی و پاسداری تک‌تک پاسداران و بهره‌گیری از نیروی بسیج دارد.
‌فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: تهدید نرم دشمنان که سال‌هاست توسط مقام معظم رهبری هشدار داده می‌شود، در استان کردستان نیز مصداق دارد و آن اینکه دشمنان با هدف تضعیف باورها، ایمان و ارزش‌های اسلامی در مردم به ویژه در پاسداران و بسیجیان فعالیت می‌کنند.
وی یادآور شد: تهدیدات سیاسی و اقتصادی دشمن نیز در همان قالب جنگ نرم علیه کشور روز به روز در حال گسترش است که شناخت تکلیف فرماندهان و پاسداران در هر منطقه، موثرترین راه مقابله با این تهدیدات است.
جعفری گفت: انتظار فرمانده کل قوا رسیدن سپاه پاسداران به شرایط مطلوب و اوج خود است که تحقق این موضوع با ارتقای معنویت در فرد فرد پاسداران امکان‌پذیر است.
وی خاطرنشان کرد: سپاهی که در آینده از انقلاب اسلامی می‌خواهد دفاع کند باید وضعیت مطلوب‌تری نسبت به وضعیت خوب امروز داشته باشد و این مجاهدت‌های فردی و جمعی پاسداران را می‌طلبد تا سپاه را در همه ابعاد ماموریتی، امنیتی، سیاسی و فرهنگی به سپاه مورد نظر مقام معظم رهبری و تحقق اهداف آینده این نهاد تبدیل کند.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اضافه کرد: اوجی که امروز انقلاب اسلامی گرفته و با این سرعت در حال گسترش در جهان است، دفاع از آن و ابعاد مختلف آن، نیازمند پاسدارانی با قوت و قدرتی بسیار بیشتر از پاسداران صدر انقلاب است.
وی حضور استکبار و ضدانقلاب در همسایگی کشور و گستردگی توطئه‌های آنان و تغییر عملکردهای آنان در مقابله با ایران را نیازمند هوشیاری و آمادگی بیشتر سپاه و ماموریت‌های آن در شکل جدیدتر دانست و گفت: موضوع پاسداری و حراست از انقلاب در هر منطقه‌ای از کشور متفاوت است و برقراری امنیت پایدار مردمی و مقابله با ناامنی‌ها، محور اصلی ماموریت سپاه پاسداران در کردستان است.
جعفری اظهار داشت: امروز نقش ولایت فقیه در هدایت جامعه اسلامی که همان رابطه امت با امامت امت است در جمهوری اسلامی ایران نهادینه و مستحکم شده و جمهوری اسلامی با این ساختار و قوانین ریشه‌ای بسیار مستحکم پیدا کرده و قابل شکست نیست.
وی هدف از حضور آمریکا در خاورمیانه و به ویژه حمله به عراق و افغانستان را مهار ایران و جلوگیری از صدور انقلاب خواند و گفت: آنها با این عمل می‌خواستند که رویکرد جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهند و از توسعه انقلاب جلوگیری کنند.
‌فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یادآور شد: با این امر آمریکا، ایران نه تنها موضع خود را تغییر نداده بلکه با شکست آنان روبه‌رو شده و جمهوری اسلامی با تمام قدرت راه خود را ادامه می‌دهد.

فارس
۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۲۱:۵۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.