English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۹:۳۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

استاندارد مصرف انرژی در سال جاری اجرا می شود

استاندارد مصرف انرژی در سال جاری اجرا می شود
سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در راستای نام گذاری سال جاری به نام سال اصلاح الگوی مصرف، استاندارد های مصرف انرژی را تدوین و در کشور اجرا می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از موج فریدون بلغاری مشاور رییس سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران اظهار داشت: این استانداردها مربوط به مصرف انرژی در واحدهای تولیدی و کالاهای تولید شده در این واحد ها است که به کمک وزارت خانه های نفت و نیرو در سال جاری اجرا شده و توسط سازمان استاندارد به صورت جدی پیگیری می گردد.
وی افزود: به این منظور سازمان استاندارد کارگروهی را برای بررسی حضور استاندارد در جامعه تشکیل داده تا نحوه اجرای استانداردها و بخش هایی که نیاز به تدوین و اجرای استانداردها را دارند شناسایی کند.
مشاور رییس سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران با بیان اینکه مصرف انرژی در برخی از بخش ها مثل لوازم خانگی، کوره های آجرپزی و ... بسیار بالاست، تصریح کرد: اجرای این استانداردها کمک بزرگی به اصلاح الگوی مصرف در کشور می کند.
وی همچنین در خصوص مصوبه هیات دولت در مورد استاندارد اجباری مصالح ساختمانی اینگونه توضیح داد: این مصوبه خرداد ماه سال جاری اجرایی می شود که در این راستا واحدهای تولیدی متخلف که عمدتا کارگاه هستند شناسایی شده وهم اکنون همکاران ما در حال انجام مقدمات حقوقی برخورد با آنها هستند.
موج
۵ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۰۹:۳۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.