English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۰:۵۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تشریح بسته سیاستی - نظارتی بانک مرکزی

تشریح بسته سیاستی - نظارتی بانک مرکزی
جلسه مشـترک رئیس کل بانک مرکزی با مدیران عامل بانـک های دولتی، خصوصی و مدیران خانه های صنعت و معدن ایران در بانک مرکزی برگزار شد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی در این جلسه دکتر بهمنی ضمن تشریح مهم ترین بخش های بسته سیاستی- نظارتی بانک مرکزی، درباره کیفیت و نحوه تدوین آن اظهار داشت؛ بسته سیاستی- نظارتی بانک مرکزی با استناد به بند (الف) ماده 18 قانون پولی و بانکی کشور در سال 1351 و براساس مصوبه شورای پول و اعتبار در51 ماده به تصویب کمیسیون اقتصادی دولت رسیده است. رئیس کل بانک مرکزی افزود؛ بسته پیشنهادی بانک مرکزی برای سال 1388 حاصل ماه ها کار و فعالیت کارشناسان بانک مرکزی بوده و این بسته براساس واقعیات موجود و مفاهیم اصولی علم اقتصاد تهیه و تدوین شده و لازم است مسوولان شبکه بانکی کشور برای پیاده سازی و اجرای آن تلاش بیشتری کنند تا بتوانیم بر اساس سیاست های اعلام شده به اهداف موردنظر دست یابیم. وی گفت؛ برای توسعه اقتصادی کشور، نیازمند تدوین برنامه های مشخص و مبتنی بر واقعیات حاکم بر اقتصاد کشور هستیم، بر همین اساس سیاست های اتخاذشده در بسته پیشنهادی بانک مرکزی بر مبنای سه شاخص اصلی نرخ رشد تورم، نقدینگی و نرخ ارز که همواره در سیاستگذاری های پولی و بانکی مورد توجه قرار دارد، تهیه شده است. رئیس کل بانک مرکزی در ادامه بر اجرای ضوابط بسته سیاستی- نظارتی از سوی شبکه بانکی کشور در سال 1388 تاکید کرد و گفت بانک های کشور به واحد های ذی ربط اعلام کنند که مفاد ضوابط مذکور لازم الاجراست.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه هدف از اجرای بسته سیاستی- نظارتی در سال 88 حمایت از صنعت و تولید است، گفت؛ حمایت از تولید و ارائه تسهـیلات به ویژه به بنگاه های زودبازده از اولویت های اصلی شبکه بانکی بوده و طی سال های اخیر نیز تسهیلات زیادی به این امر اختصاص داده شده است.

روابط عمومی بانک مرکزی
۷ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۷:۰۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.