English
چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۱۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نشست بزرگ بازرگانان ایران و ترکیه

نشست بزرگ بازرگانان ایران و ترکیه
دستیابى به رقم بیست میلیارد دلارى در مناسبات اقتصادى هدف نشست بزرگ بازرگانان و سرمایه گذاران ایران و ترکیه در شهر آنکار است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از  واحد مرکزى خبر از آنکارا،‌ فعالان بخش خصوصى جمهورى اسلامى ایران و ترکیه در این نشست زمینه هاى همکارى دو کشور را در عرصه تولید قطعات یدکى خودرو و ماشین آلات کشاورزى ، محصولات نساجى و بهداشتى ، پتروشیمى ، نفت و گاز ، حمل و نقل بین المللى و کشتیرانى بررسى کردند.
براساس این گزارش، وزیران بازرگانى و تجارت خارجى ایران و ترکیه امروز در آغاز همایش گسترش روابط تجارى و سرمایه گذارى دو کشور چهارمین سند همکاریهاى مشترک تجارى دو کشور را امضا کردند.
سید مسعود میرکاظمى حذف دلار و استفاده از پول ملى دو کشور را در چرخه مبادلات تجارى در گسترش همکاریها بسیار موثر خواند و از آغاز فعالیت کمیته بانکى براى اجرایى کردن این مهم خبر داد.
"کورشاد توزمن" وزیر تجارت خارجى ترکیه نیز با اشاره به شتاب روند همکاریهاى دو جانبه؛ بر ضرورت تسهیل مسیر فعالیت فعالان اقتصادى دو کشور تاکید کرد و گفت هفتاد درصد منابع جهانى در اختیار کشورهاى اسلامى است اما متاسفانه میزان مبادلات تجارى بین کشورهاى اسلامى فقط یازده درصد است.
وى تاکید کرد اکنون در دوره بحران(اقتصادی) باید بیش از هر چیز به همکاریها و همگراییها بیاندیشیم.
یادآور مى شود میزان مبادلات تجارى جمهورى اسلامى ایران و ترکیه اکنون در روندى رو به رشد از مرز ده میلیارد دلار گذشته است.
واحد مرکزى خبر
۸ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۱:۵۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.