English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۱۱:۰۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تشکیل کمیته اصلاح الگوی مصرف در سازمان صنایع کوچک

تشکیل کمیته اصلاح الگوی مصرف در سازمان صنایع کوچک
سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از تشکیل کمیته اصلاح الگوی مصرف در دفتر مطالعات راهبردی و اقتصادی سازمان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رساین صبا به نقل از روابط عمومی صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، اسفندیار حیدری ادامه داد: هدف از تشکیل این کمیته، بهبود و کاهش فرآیندهای غیر ضروری و صرفه جویی در هزینه ها بوده و با ارائه برنامه های اجرایی و افزایش بهره وری و مدیریت منابع درآمدهای سازمان نیز بهبود خواهد یافت.

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، با اشاره به بحران اقتصادی جهانی و اثرات منفی مالی و اقتصادی آن بر بخشهای مختلف اقتصادی کشور گفت: با درایت مقام معظم رهبری در خصوص انتخاب سال 88 به عنوان سال اصلاح الگوی مصرف، بحث مدیریت بهینه منابع بیش از بیش مورد توجه مسئولین قرار گرفت.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: لازم است ضمن فرهنگ سازی اصلاح فرآیندهای تولید در سطح صنعت و زیرساختهای صنعتی از قبیل شهرک و ناحیه های صنعتی، آب، برق، گاز و مواردی که می توان با مطالعه فرآیندهای اجرایی، مصرف آن را بهبود بخشید، در این زمینه گامهای محکمی برداشته شود.
حیدری با بیان اینکه بحث اصلاح الگوی مصرف زمینهای صنعتی از مواردی است که در دفتر مطالعات راهبردی سازمان در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: در حال حاضر سرانه زمین مصرفی 4500 متر می باشد و طراحیهای موجود بر اساس الگوها و استانداردهای قدیمی است که نیاز به اصلاح و بهبود مبتنی بر دانش روز مهندسی عمران، معماری و ترافیک با استفاده از نرم افزارهای مربوطه دارد.
وی افزود: در همین زمینه با بازنگری در فرمت مطالعات اقتصادی و اجتماعی، حوزه مکان یابی ایجاد شهرکها و نواحی صنعتی در اولویت کاری سازمان نیز قرار دارد.
حیدری خاطر نشان کرد: اتلاف انرژیها و مدیریت بهینه مصرف آنها از مواردی است که در دستور کار مطالعاتی این سازمان در بخش صنایع مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی قرار دارد و بنا به نقش انرژی در تدام حیات و چرخه تولید، اهمیت اصلاح الگوی مصرف آن در اقتصاد صنعتی مبرهن و آشکار است
روابط عمومی صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران
۹ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۰:۵۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.