English
یکشنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹, ۱۶:۲۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

راهبرد وزارت کار در سال اصلاح الگوی مصرف اعلام شد

راهبرد وزارت کار در سال اصلاح الگوی مصرف اعلام شد
وزیر کار و امور اجتماعی گفت: راهبرد وزارت کار در سال اصلاح الگوی مصرف، تقویت نگرش کار مبتنی بر بهره‌وری است که با ارتقای دانش و مهارت‌ نیروی کار دنبال می‌شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از اکو نیوز، "محمد جهرمی" در مراسم دیدار کارگران، پرستاران و معلمان کشور با مقام معظم رهبری با اشاره به روز کارگر گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر نوآوری، ابتکار و خلاقیت از طرف کارگران و مدیران واحدهای اقتصادی افزایش یافته است.

وی با اشاره به انتخاب و تقدیر از کارگران نمونه کشور اضافه کرد: در سال 84 برای انتخاب کارگران نمونه کشور دو هزار و 316 متقاضی وجود داشت که امسال از طرف واحدها 11 هزار و 610 کارگر برای انتخاب کارگران نمونه معرفی شدند که صرفه‌جویی و ارزش‌ مالی که این کارگران نمونه حاصل کرده‌اند، 1.5 میلیارد دلار است.
به گفته جهرمی راهبرد وزارت کار در سال اصلاح الگوی مصرف، تقویت نگرش کار مبتنی بر بهره‌وری است که با ارتقای دانش و مهارت‌ نیروی کار دنبال می‌شود.
وی با تاکید بر توجه به بهره‌وری و کارآفرینی نسبت به سا‌ل‌های گذشته افزود: در سال‌های اخیر نگاه بهتر و فضای صمیمی‌تری در کارگاه‌ها به وجود آمده است و علی‌رغم اینکه شکایت‌های کارگری در سال‌های قبل با توجه به افزایش نیروی کار سه تا پنج درصد افزایش می‌یافت اما این میزان نه تنها افزایش نیافته بلکه کاهش نیز داشته است.
وزیر کار یادآور شد: در سال 84، 350 هزار پرونده شکایت و دادخواست در وزارت کار ثبت شده بود ولی در سال‌ گذشته این تعداد 290 هزار پرونده بود.
وزیر کار در ادامه در مورد نرخ بیکاری اظهار کرد: راه حل اساسی در کاهش نرخ بیکاری این است که نگاه‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در جهت بهبود فضای کسب و کار و رشد سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی کلان اقتصادی باشد و در کنار این‌ها، توسعه فرهنگ کار و کارآفرینی مدنظر قرار بگیرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: وزارت کار از طریق رشد کمی و کیفی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، کسب و کار و ارتقای دانش مدیریت و کار آفرینی و نگاه به کارورزی فارغ‌التحصیلان، پیگیر رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی برای ارتقای سطح دانش نیروی کار است
اکو نیوز
۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۰۷:۳۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.