English
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹, ۰۵:۱۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نخستین واحد نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر آماده بهره برداری است

نخستین واحد نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر آماده بهره برداری است
آمولازاده در زمینه نحوه تامین سوخت زمستانی این نیروگاه گفت: سوخت اصلی نیروگاه خرمشهر، گاز است که از طریق شبکه سراسری تامین خواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، فرماندار شهرستان خرمشهر گفت: نخستین واحد نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر آماده بهره برداری است.
محمدرضا آمولازاده، با بیان این مطلب افزود: هم اینک در حال گذر از مراحل تکمیلی فنی این نیروگاه هستیم.
وی اظهار کرد: براساس طراحی انجام شده هر واحد این نیروگاه ظرفیت تولید 162مگاوات برق را خواهد داشت. ظرفیت تولید نه واحد نیروگاه گازی خرمشهر، 1458مگاوات برق است. شش واحد از واحدهای این نیروگاه گازی و سه واحد آن بخاری است.  آمولازاده عنوان کرد: بر اساس برنامه زمان بندی تا پایان سال جاری تمام واحدهای گازی نیروگاه خرمشهر وارد مدار  شده و ظرفیت تولید برق این نیروگاه به 972 مگاوات برق می رسد.  وی خاطرنشان کرد: در صورت تامین اعتبار، سه واحد بخاری این طرح نیروگاهی کشور تا دو سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.  آمولازاده تصریح کرد: پایداری برق مورد نیاز منطقه  خرمشهر در مصارف خانگی و صنعتی از جمله ساخت طرح نیروگاه خرمشهر است.
فرماندار خرمشهر یادآور شد: برای بهره برداری از نیروگاه خرمشهر800 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است. با توجه به برنامه زمان بندی، میزان پیشرفت پروژه طرح ساخت نیروگاه خرمشهر تاکنون رضایت بخش بوده است.
پیش از این علی رضا شفیعی، مسوول برنامه ریزی و کنترل پروژه شرکت احداث و توسعه نیروگاه های مپنا در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه احداث نیروگاه خرمشهر گفته بود: نخستین واحد نیروگاه گازی خرمشهر تا پایان سال جاری و بقیه واحدها هر کدام به فاصله 45 روز از یکدیگر به بهره برداری خواهد رسید.
وی در زمینه نحوه تامین سوخت زمستانی این نیروگاه گفت: سوخت اصلی نیروگاه خرمشهر، گاز است که از طریق شبکه سراسری تامین خواهد شد. برای جایگزینی احتمالی سوخت مایع نیز سه مخزن ذخیره 20 میلیون متر مکعبی طراحی شده است. قرار است سوخت مایع این نیروگاه از پالایشگاه آبادان تامین شود; هر واحد این نیروگاه حدود 50 هزار متر مکعب سوخت در هر ساعت مصرف می کند، بنابراین ساخت این مخازن پاسخگوی نیازهاست

ایسنا
۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۶:۵۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.