English
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۹:۲۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تدوینی در خصوص اصلاح الگوی مصرف نداشتیم

تدوینی در خصوص اصلاح الگوی مصرف نداشتیم
دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:گروه های مختلفی در شورای عالی انقلاب در مورد اصلاح الگوی مصرف کار می کنند و تا زمانی که پیشنهادی و تدوینی انجام نشود نمی توانم سخنی بگویم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از موج ،محمد رضا مخبردزفولی با بیان این مطلب اظهار داشت: اصلاح الگوی مصرف یک فرهنگ است و تا زمانی که این موضوع تبدیل به فرهنگ نشود، اجرای آن امکان پذیرنخواهد بود.
وی افزود: ایجاد فرهنگ اصلاح الگوی مصرف شاید به صورت کوتاه مدت شدنی نباشد اما در خیلی از موارد می توان به طور طبیعی جا انداخت و لذا در فرهنگسازی باید تلاش زیادی شود تا ملکه ذهن افراد جامعه قرار بگیرد که درست، به جا و مؤثر مصرف شود و منابع اتلاف نشود.
دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: فرهنگ اصلاح الگوی مصرف باید در طول زمان ازتربیت بچه ها و کودکان مان از پایین ترین مقاطع تحصیلی حتی پیش از دبستان آغاز شود تا ذهنیت کودک با درست مصرف کردن شکل بگیرد.
وی عنوان کرد: اگر در کودکی درست مصرف کردن و به جا مصرف کردن در ذهنیت تک تک دانش آموزان و کودکان ما سامان خود را پیدا کند، مطمئن باشید وقتی این کودک درسنین جوانی و حتی میانسالی این مسیر اصلاح الگوی مصرف را به صورت خودکار و خودجوش و کاملا درست ادامه خواهد داد.
مخبردزفولی اظهار داشت:آموزش افراد از سنین کودکی و استمرار آن می تواند فرهنگ اصلاح الگوی مصرف را ایجاد کند.
وی یادآور شد: مسیراصلاح الگوی مصرف کوتاه مدت نیست بلکه نسبتا بلند مدت بوده و امکان پذیراست.
دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: با برنامه ریزی و درست عمل کردن می توان اصلاح الگوی مصرف را تحقق بخشید کمااینکه در مواردی دیگر دیدیم که اگر ما از سنین پایین اصلاح فرهنگ و رفتار را آغاز کنیم از جمله اصلاح مصرف این اتفاق در دوره جوانی و بالاتر خود را به صورت رفتارهای به هنجار و درست نشان می دهد

موج
۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۱:۱۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.