English
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹, ۰۵:۰۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تدوین ‌30 شاخص در خصوص اصلاح الگوی مصرف

تدوین ‌30 شاخص در خصوص اصلاح الگوی مصرف
عبدالرضا رحمانی فضلی رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: 30 شاخص مهم در خصوص اصلاح الگوی مصرف تدوین شد که به دستگاه‌های اجرایی کشور معرفی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از فارس ،رئیس دیوان محاسبات کشور ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان در استانداری گیلان وظایف قانونی دیوان محاسبات را متناسب با امور قانونی دانست و افزود: نگاه ما به دیوان و وظایف آن از منظر جایگاه آن است.

وی صیانت و حفاظت از اموال دولتی و بیت‌المال را از وظایف دیوان محاسبات برشمرد و اظهار داشت: بیت‌المال امانتی برای تقویت آموزه‌های دینی و اعتقادی ما است که نه تنها در برابر قانون بلکه در سطح بالاتر باید پاسخگوی خداوند باشیم.

رحمانی فضلی اضافه کرد: در استفاده از بیت‌المال باید به گونه‌ای عمل شود که منجر به بهره‌برداری مناسب از توانمندی‌های کشور شده و در تحقق هدف نهایی موثر باشد.

وی تحقق اهداف نظام و مقابله با تهدیدهای دشمنان را از جمله نگاه ویژه دیوان محاسبات کشور خواند و گفت: تلاش مدیران نظام در راستای تثیبت قدرت ملی و حفظ بیت‌المال جای تقدیر است.

رئیس دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه در بحث انضباظ مالی باید با نظارت قانون همراه مدیران حرکت کنیم، تصریح کرد: در ایجاد نظام نظارتی مالی شورای مشورتی و حقوقی در دیوان محاسبات دایر شده است‌ که با ارائه شیوه‌ها و راهکارهای مناسب، انضباط مالی مدیران را مورد مشورت قرار می‌دهند.

وی ارتقای بهره‌وری را از جمله وظایف اصلی دیوان ذکر کرد و افزود: ارتقای بهره‌وری همان حسابرسی عملکرد است و نظارت آنلاین و حسابرسی عملکرد 350 موضوع در سطح کشور صورت گرفت و امیدواریم با ارتقای بهره‌وری بتوانیم به عنوان یک نهاد ارزیابی کننده مدیران را نیز محقق کنیم.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه دیوان محاسبات نمی‌تواند بازدارنده، کند کننده و کنترل کننده باشد، خاظر نشان کرد: باید به مدیران و مسئولان در تقویت بیشتر افزایش قدرت ملی کار کمک کرده و انضباط مالی را دنبال کنیم.

وی با اشاره به سال اصلاح الگوی مصرف گفت: 30 شاخص مهم در خصوص اصلاح الگوی مصرف تدوین شد که به دستگاه‌های اجرایی کشور معرفی می‌شود.

رئیس دیوان محاسبات مهم‌ترین شاخص‌ها را در بخش‌های تولید، توزیع، مصرف، بهره‌وری فرآورده نفت کشور، بانک‌ها، بیمه و مالیات و اصل 44 قانون اساسی عنوان کرد و افزود: به این مسائل در دیوان محاسبات کشور در سال جاری پرداخته می‌شود.

استاندار گیلان نیز در این جلسه خدمت‌رسانی به مردم را سرلوحه کار مدیران عنوان کرد و گفت: باید در انجام این وظیفه دقیق‌تر عمل کنیم و از این رو نیاز است که از تمام ساز و کارها بهره‌‌مند باشیم.

روح‌الله قهرمانی چابک افزود: سلامت کار، استفاده بهینه از منابع و هزینه کرد درست مصارف سه اصل مهم است که باید در انجام آنها قانون به طور مطلوب اجرا شود تا بالاترین بهره‌وری را داشته باشیم.

وی مدیران را سرمایه‌های اصلی نظام نامید و اظهار داشت: باید شان مدیران حفظ شود و دیوان محاسبات استان به شیوه معقول با تمام توان خود در کنار مدیران است.

قهرمانی چابک اضافه کرد: رهنمود و موضع‌گیری دیوان محاسبات شرایطی را ایجاد کرده که همه مدیران این فرصت را مغتنم شمرده و از مشاوره حقوقی دیوان محاسبات بهره‌مند می‌شوند تا کارها سالم و با سرعت کیفی ادامه یابد.

وی با اشاره به جایگاه انقلاب اسلامی در دنیا خاطر نشان کرد: در آستانه دهه چهارم به یک تثبیت دائمی از انقلاب دست یافته‌ایم و امروز از چنان عزتی در جهان برخوردار هستیم که تمام دنیا سر تسلیم در مقابل انقلاب فرود می‌آورند و ما را به عنوان کشور تعیین کننده در معادلات جهانی می‌پذیرند

فارس
۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۱:۱۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.