English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۸:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پست 400 کیلو ولت شاهرود باحضور وزیر نیرو به بهره برداری رسید

پست 400 کیلو ولت شاهرود باحضور وزیر نیرو به بهره برداری رسید
پست 400 کیلو ولت برق در جاده شاهرود - دامغان عصر شنبه با حضور وزیر نیرو و مسئولان به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از  ایرنا، عملیات احداث این پست از سال 1384 آغاز شده بود و برای راه اندازی آن 170 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
هدف ایجاد این پست برق، بالا بردن قابلیت اطمینان شبکه ،افزایش پایداری شبکه ،افزایش ظرفیت بمنظور تامین برق مورد نیاز منطقه بویژه در بخش های صنعت و کشاورزی ، جبران افت ولتاژ و کاهش تلفات ناشی از آن عنوان شده است .
وزیر نیرو درمراسم بهره برداری از پست 400 کیلو ولت شاهرود که استاندار سمنان، شماری از مدیران کل استان ،امام جمعه مجن ، نماینده مردم شاهرود و مسوولان محلی حضور داشتند، گفت: افتتاح این پست به همراه آغاز عملیات نیروگاه پست ترکیبی از نیازهای این شهرستان است .
فتاح افزود: اجرای این پست به همراه پست 230 کیلو ولت موجود، مجموعه کاملی را برای تامین انرژی الکتریسیته شهرستان شاهرود فراهم می کند.
وی با بیان اینکه که شهرستان شاهرود به سمت صنعتی شدن به پیش می رود و ایجاد نیروگاه و پست های برق از نیازهای توسعه آن است، از روند پیشرفت ساخت سدهای مجن و کالپوش ابراز رضایت کرد.
وزیر نیرو گفت: برای انتقال آب از چشمه سارهای قطری به شاهرود نیز مبلغ پنج میلیارد ریال و برای لوله کشی فاضلاب شهر شاهرود، پنج میلیارد ریال دیگر اختصاص یافته است .
فتاح همچنین با بزرگداشت سالروز شهادت استاد مطهری گفت که پیشرفت ها و دستاوردهای کشور در سایه خون شهدا بدست آمده است .
"علی عبداللهی" استاندار سمنان نیز در این مراسم با تقدیر از وزیر نیرو گفت مجموع اقدامات وزارت نیرو در دوسال گذشته درشهرستان شاهرود از نظر ریالی بیش از تمام کارهای گذشته است .
وی افزود:بیش از هشت هزار میلیارد ریال در بخش برق این شهرستان اعتبار در چند سال گذشته در نظر گرفته شده است .
به گفته عبداللهی، در بخش آب نیز با آغاز عملیات احداث سدهای مجن و کالپوش گام اساسی برای تامین آب کشاورزی شهرستان شاهرود برداشته شده است .
نماینده مردم شاهرود درمجلس شورای اسلامی نیز دراین مراسم با تقدیر از وزارت نیرو گفت که درسالهای اخیر اعتبارات مناسبی دربخش آب و برق به این شهرستان اختصاص یافته است .
کاظم جلالی افزود:با آغاز عملیات نیروگاه سیکل ترکیبی، بزرگترین پروژه این شهرستان آغاز می شود.
"سیدزمان حسینی" مدیر عامل برق منطقه ای استان سمنان نیز دراین مراسم گفت باتوجه به افزایش بار مصرفی برق در شهرستان شاهرود ایجاد این پست ضروری بود، چرا که حدود 70 درصد از برق مصرفی این شهرستان در بخش صنعت مصرف می شود.

ایرنا
۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۰۹:۳۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.