English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۹:۱۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نامه تند کروبی به‌کیهان: به خود آیید و حد نگه‌دارید

نامه تند کروبی به‌کیهان:
به خود آیید و حد نگه‌دارید
"مهدی کروبی" دبیرکل حزب اعتماد ملی و داوطلب انتخابات ریاست جمهوری امروز شنبه در نامه ای سرگشاده به "حسین شریعتمداری" مدیرمسئول روزنامه کیهان به انتقاد شدید از مواضع وی به ویژه در زمینه انتخابات پرداخت و از او خواست حد نگه دارد و اجازه دهد ملت از حق انتخاب خود بدون تلقین و تخریب بهره ببرند
به نوشته جام جم ، کروبی در این نامه پس از پاسخ به نوشته های روزنامه کیهان در باره وی نوشته است:" آقای شریعتمداری! به شما تذکر می دهم و نصیحت می کنم که به خود آیید و حد نگه دارید و اجازه دهید ملت از حق انتخاب خود بدون تلقیق و تخریب بهره ببرند."
 دبیرکل حزب اعتماد ملی با اشاره به مطلب ستون "گفت وشنود" کیهان در روز چهارشنبه گذشته، نهم اردیبهشت که در آن، به زبان طنز، درخواست کروبی برای توقف اعدام کودکان را زیرسوال برده و "شیخ اصلاحات" را "بی سواد" و یاران او را "پیاده نظام های رژیم صهیونیستی" خوانده است، نوشته های کیهان  را "تهمت و هتک حرمت" خویش و یارانش تعبیر کرده و نوشته است:"...   وااسفاکه در جمهوری اسلامی، این نظام برآمده از خون شهدا، قلم به دست کسی افتادهکه در جایگاه نمایندگی رهبری در معظم‌ترین موسسه مطبوعاتی حکومتی نه‌تنهااز مشی رهبری پیروی نمی‌کند بلکه با سوءاستفاده از موقعیت شغلی خویش وجایگاهی که در مقام بهره‌مندی از اموال عمومی دارد بنگاه دروغ‌پراکنی راهانداخته و پس از عمری در پوستین خلق افتادن و نقش پراودای ایرانی را بازیکردن و هتک حرمت مراجع عظام تقلید و روشنفکران برجسته دینی و مدیران خادمملت اکنون به سراغ فردی آمده که هرگز داعی دفاع از خویش نداشته و هموارهکوشش کرده آبروی ریخته‌شده افراد و حق ناحق شده اشخاص را با وساطت ومیانجیگری و میان‌داری و میانه‌روی و ریش‌سفیدی به آنان بازگرداند وهمواره با این روش از جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی و راه امام پاسداریکرده است."
 حجت الاسلام کروبی که پایه گذار مجمع روحانیون مبارز است و سالها نمایندگی امام خمینی (ره) در بنیاد شهید و دو دوره ریاست مجلس شورای اسلامی را در کارنامه خود دارد، در نامه اش به شریعتمداری می افزاید:" بارها ازتحریف کیهان در عبارات و کلمات منسوب به خویش گذشت کردم چراکه تیغ کیهاندر دریدن اعتماد مردم به اصلاح‌طلبان را کندتر از آن دیدم که نیازی به درافتادن با کیهان باشد اما اکنون که حد گذرانده‌اید و از آن بدتر افزون برمن، یارانم را نیز متهم ساخته‌اید چاره‌ای جز آن ندیدم که با شخص شما یکبار برای همیشه سخن بگویم و حجت تمام کنم تا بدانید که این بار نه باسعیدی‌سیرجانی که با مهدی کروبی سخن می‌گویید که کارنامه نیم قرن مبارزهسیاسی او و پدرش و خانواده‌اش در راه انقلاب و نظام روشن استالبتهمی‌دانم که در این دیار از سعیدی‌سیرجانی تا دوست حضرتعالی سعید امامی همهاز هر نوع بشر در معرض نیش قلم و قربانی بهتان شما هستند. "
کروبی در بخش دیگری از این نامه، به دفاع از دیدگاه خود مبنی بر لزوم توقف اعدام افراد زیر 18 سال پرداخته و با استناد به دیدگاههای فقهی و شرعی در این زمینه می نویسد:".... آیابه نظر شما کیهان‌نشینان این دیدگاه امثال بنده و قوه قضائیه ارتباطی بهصهیونیسم دارد و آیا شما طرفدار اعدام افراد زیر هجده سال هستید و معتقدیداگر کسی مانند شما فکر نکند از عوامل صهیونیسم است؟!  آیاصهیونیست‌ها از اینکه در ایران افراد زیر 18 سال را اعدام کنند و بتوانندعلیه جمهوری اسلامی تبلیغ کنند راضی‌ترند یا اینکه یک روحانی علاقه‌مند بهنظام و یار امام خواستار لغو این مجازات‌ها شود؟"
 وی می افزاید:"  مگر خداوند متعال درقران مجید نفرموده است اگر فردی را بناحق بکشند مانند این است که همهانسان‌ها را کشته‌اند و اگر کسی را از مرگ ناحق نجات دهند مثل این است کههمه انسان‌ها را نجات داده‌اند. ما کی می‌خواهیم به این آیات رحمت الهیعمل نموده و از خشونت‌دوری کنیم؟ شما چرا و چگونه به خودتان اجازه می‌دهیدکه به افراد مومن و مسلمان برچسب نامسلمانی و صهیونیسم بزنید، مگر شماچه‌کاره‌اید و چه جایگاهی دارید؟"
به عقیده کروبی، علت واقعی مخالفت شریعتمداری و "کیهان نشینان" که وی آنها را فاقد بضاعت علمی و فقهی می داند، اصل موضوع اعدام کودکان نیست، بلکه علت "پرده دری" آنان، "ترس از انتخابات" آینده است.
 دبیرکل حزب اعتماد ملی در این باره خطاب به شریعتمداری می نویسد:" آنچه علتپرده‌دری شماست ترس از انتخابات آینده است که شما در فرآیند این انتخابات،کیهان را به ارگان نامزدی خاص بدل کرده‌اید و به نام انتشار اخبار دولت بهتریبون رئیس دولت تبدیل شده‌اید و آرزوی تمدید این دوره را در سرمی‌پرورانید و برخلاف مشی رهبری، روزنامه‌ای که از اموال عمومی است را بهارگان فردی تبدیل کرده‌اید و با مشاهده اقبال مردمی در صف مقابلآشفته‌خاطر می‌شوید و چنین بی‌تابانه عنان از کف می‌دهید و دشنام می‌دهید. "
 وی می افزاید:" شگفتا که در رژیم شاه اعضای سابق حزب توده، رستاخیزی و ساواکیمی‌شدند و به شکنجه و آزار مبارزان انقلابی و زندانیان سیاسی می‌پرداختندو پس از انقلاب اسلامی برخی افراد که سابقه وابستگی به گروه‌های ضدانقلابرا داشتند لباس مطبوعاتی می‌پوشند و با تلون و نفوذ در برخی مطبوعات (کهبه بیت‌المال متکی هستند) به یاران امام و انقلاب توهین می‌کنند.  روزیدگراندیشان و روشنفکران، دگر روز چهره‌های ملی و مذهبی، گاهی بزرگان اقوامو مذاهب و مکاتب مسلمان و جایی حتی بیت‌امام خمینی و نوه محترم وی را هتکحرمت می‌کنند. بدین‌ترتیب گویی کیهان به پایگاه ترویج خشونت و تفرقه وفرقه‌گرایی تبدیل شده است."
 کروبی از مدیرمسئول کیهان می پرسد:" شما با این شیوه، ریشه در کدام راهدارید؟ آیا راه امام و رهبری و اسلام رحمانی فرسنگ‌ها از بیراهه شما دورنیست؟ آیا از آن زنان مومنه‌ای که با نگارش اخبار کذب و مقالات دروغ درکیهان حریمشان را شکسته‌اید و در برخی پرونده‌های شبه قضایی برای ایشانپاپوش دوخته‌اید، حلالیت طلبیده‌اید؟ آیا روی دیدار با ارواح طیبه علما و فقهایی که بدان‌ها توهین کرده‌اید را دارید؟"
مرابه بی‌سوادی متهم کرده‌اید. نمی‌دانم شما در کدام مدرسه و دانشکده و حوزهدرس خوانده‌اید. اما از شما با آن آرشیو غنی اطلاعاتی و امنیتی در موسسهکیهان (که در آن ابعاد زندگی همه افراد مورد نظرتان مضبوط است) بعید استکه ندانید و نتوانید پوشه مربوط به اینجانب را بیابید تا بفهمید که مهدیکروبی دانش‌آموخته دانشگاه تهران پیش از انقلاب اسلامی بوده و افتخار کسباجازات علمی و اجتهادی متعدد از مراجع معظم تقلید و اساتید کهن سال حوزهعلمیه قم و تهران را در کارنامه خود دارد. مگر آنکه بگویید اینمدارک را هم دیده‌اید و برای آن اساتید نیز احترامی قائل نیستید و اینالبته خود عذر بدتر از گناه است که به مقام امامت امت و رهبری انقلاباسلامی امام خمینی اهانت می‌کنید که به فرد به‌زعم شما بی‌سوادی چون مناین همه احکام متعدد داده‌اند. یاران مرا نفوذی نام نهاده‌اید. در میانیاران من به جز افراد خدوم بسیاری از یاران و نزدیکان امام عزیز حاضرند. نمی‌دانم شما در عمر خویش اصلا امام را از نزدیک دیده‌اید یا نه؟"
وی می افزاید:" برنامهشما تلاش برای اختلاف افکندن میان من و یارانم است تا با اتهامات واهی ازقبیل اتصاف به صهیونیسم از پیگیری حقوق شهروندان و اصلاح قواعد حکمرانیمنصرف شویم. اما بدانید این اهداف نه انتخاباتی که ذاتی من در زندگی است وشهادت می‌دهم که هیچ حرفی را نمی‌زنم مگر آنکه بدان از عمق جان باور داشتهباشم و هیچ تصمیمی را نمی‌گیرم مگر آنکه مشورت کرده باشم. پس بدانید که هممی‌خوانم و هم می‌نویسم به‌خصوص روزنامه کیهان را که در دوره حضرتعالیکارنامه‌ای سیاه در توهین به نخبگان را از خود بر جای نهاده است
کروبی که خود یکی از داوطلبان انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در روز 22 خردادماه آینده است، از این انتخابات به عنوان "آزمون ملی ایرانیان" نام برده و با انتقاد از مطالب کیهان در باره داوطلبان این انتخابات نوشته است:"....روزنامه کیهان به عنوان بخشی از بیت‌المال بایدطبق قانون تابع سنتی باشد که اموال عمومی تابع آن‌اند و آن بی‌طرفی است. چرا کیهان هر روز علیه دو نامزد انتخابات 22 خرداد - که هر دو یار امامبوده‌اند - پرده‌دری می‌کند و برای نامزد سوم سینه‌درانی؟‌  روزنامهکیهان به چه حقی هر روز علیه مهندس میرحسین موسوی و اینجانب مقاله و خبرمی‌نویسد و جعل می‌کند و تهدید می‌کند که مراجع صلاحیت‌دار به حسابممی‌رسند؟ مگر شما وکیل مدافع آن مراجع یا مامور مخفی آنها هستید کهاینگونه از عالم غیب خبر می‌دهید؟"
وی در ادامه این نامه سرگشاده که آن را در روزنامه خود - اعتماد ملی - به همراه کاریکاتوری از "حسین شریعتمداری" چاپ کرده، به سرمقاله روز پنجشنبه کیهان با عنوان "شب انتخابات" هم پاسخ داده است و با اشاره به وقایع مربوط به انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری می نویسد:" درستاست که در انتخابات سال 1384 حق خود را پایمال یافتم اما این شب انتخاباتاز آن شب‌ها نیست که هنوز نیمه شب فرا نرسیده و صفحه روزنامه کیهان بهساعت 10 شب نرسیده و صندوق رای جمع نشده و شمرده نشده باشد، شما در تیتراول روز بعد خبر از رتبه‌بندی نامزدها بدهید و نفر اول و دوم و سوم راتعیین کنید و سودای سونامی احمدی‌نژاد سر دهید."
 کروبی در بخش دیگری از نامه خود به شریعتمداری در باره متهم شدنش  به "بی سوادی" هم می نویسد:"
جام جم
۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۳:۵۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.