English
چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹, ۱۷:۴۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

موسوی دید روشنی درباره سیاستهای اقتصادی دارند

موسوی دید روشنی درباره سیاستهای اقتصادی دارند
عده ای معتقد بودند چون مهندس موسوی نخست وزیر زمان جنگ بوده، اقتصاد جنگ را قبول دارند در حالی که به دلیل رابطه نزدیک می دانم که ایشان به اقتصاد خصوصی، توسعه مناطق محروم و ایجاد منابع مورد نیاز معتقد است و مجموعه این ویژگی ها در یک فرد می تواند یک رییس جمهور توانا و لایق ایجاد کند

اسحاق جهانگیری گفت:حضور میر حسین موسوی برای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری فرصتی مغتنم است.
وزیر صنایع و معادن در دولت اصلاحات ادامه داد: آشنایی من با آقای مهندس موسوی برمی گردد به دور دوم مجلس که ایشان، نخست وزیر بودند و از نزدیک شاهد اداره کشور بودم و استنباطم این است که آقای مهندس موسوی مدیر، قاطع و تصمیم گیر است که به چندین اصل کلی در کشور اعتقاد دارد: نخست خرد جمعی: او از افرادی است که به هیچ  وجه معتقد نیست آنچه او تشخیص می دهد، اصل است. بلکه از نظرات کارشناسان هم در اداره امور استفاده می کند. دوم  به شدت به مبانی اداره کشور معتقد است ، سوم توانمندی استفاده از تمام ظرفیت های کشور را دارد. در عین حال، خود تفکر سیاسی دارد. جریان خط امام در دولت ایشان شکل گرفت. آقای مهندس موسوی این توانایی را داشته و دارد که از نیروهای مخالفت خود به راحتی در اداره کشور استفاده کند .
جهانگیری تصریح کرد: مهندس موسوی کشور را در سخت ترین بحران اداره کرد و نباید از این غافل شویم که مدیریت افراد در بحران، انسان هایی را می سازد که بهترین تدابیر برای پیشرفت کشور می اندیشند. وی افزود: آقای مهندس موسوی بر خلاف برخی اعتقاد به این دارد که باید زندگی ساده ای داشته و با فقرای جامعه حشر و نشر داشته باشد و با تمام وجود به مستضعفین اعتقاد دارد و به عدالت نه به عنوان شعار انتخاباتی بلکه به عنوان یکی از اصل ترین پایه های جمهوری اسلامی باور دارد.
وی افزود: موسوی عدالت را در همه زمینه ها به عنوان موضوعی می دانند که باید حاکم باشد و مهمترین عدالت این است که راهکاری پیدا کند که مدیر در برابر مردم باید پاسخگو باشد، لذا به عنوان خصوصیت پنجم ایشان معتقدم ایشان به شدت به دنبال ایران توسعه یافته و مدرن است با این تصور که این ایران، با برنامه ریزی های دقیق اقتصادی محقق خواهد شد.
جهانگیری در ادامه تاکید کرد: عده ای معتقد بودند چون مهندس موسوی نخست وزیر زمان جنگ بوده، اقتصاد جنگ را قبول دارند در حالی   که به دلیل رابطه نزدیک می دانم که ایشان به اقتصاد خصوصی، توسعه مناطق محروم و ایجاد منابع مورد نیاز معتقد است و مجموعه این ویژگی ها در یک فرد می تواند یک رییس جمهور توانا و لایق ایجاد کند.
وزیر صنایع و معادن در دولت اصلاحات با بیان اینکه "قدرت تعامل مهندس موسوی با شخصیت های سیاسی و مسوولان نظام بسیار بالاست تصریح کرد:آقای مهندس موسوی به دنبال ایجاد فضای بین المللی عاری از تنش است که بتوان از این فرصت ها در جهت اعتلای کشور در سطح جهان استفاده کند.
جهانگیری درباره اظهارات اخیر میرحسین موسوی درباره جمع کردن گشت های ارشاد گفت: تجربه عملکرد آقای مهندس موسوی نشان داده که ایشان مطلبی که نتوانند اجرا کند به زبان نمی آورد. وقتی گفته، من این کار را انجام می دهم(گشت های ارشاد را جمع آوری می کنم) قطعا توانایی انجام آن را دارد.در سایر موارد نیز همچنین، حال برخی نیازمند تصویب مجلس و برخی نیازمند تعامل با مقامات عالی نظام است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: آقای مهندس موسوی با مجلس هشتم، مسائل قابل حلی خواهد داشت و به گونه ای رفتار خواهد کرد که تعامل خوبی داشته باشد و در انتخابات بعدی در صورت پیروزی، مهمترین رسالت دولت ایشان، برگزاری انتخابات سالم و رقابتی است.
جهانگیری با اشاره به دیدگاه های سیاسی نخست وزیر سال های دفاع مقدس گفت: آقای مهندس موسوی از جمله افرادی است که اوایل انقلاب در حزب جمهوری اسلامی عضویت داشتند، پس ایشان فردی حزبی بودند و کار حزبی انجام داده اند و در سخنرانی های خود نیز به صورت مکرر طرح کرده اند که حزب نهادی است که می تواند دموکراسی را استمرار بخشد.
وی با ذکر این نکته که "آقای مهندس موسوی ابهامات درباره دیدگاه های اقتصادی خود را دردیدار اخیرش با فعالین بخش اقتصادی و تولیدی برطرف کرده است، اضافه کرد: تقریبا از اکثر افرادی که دراین جلسه بودند و عمدتا طرفدار اقتصاد باز هستند شنیدم که پیش از جلسه دید توام با ابهام داشتند و پس از اتمام آن تقریبا تمامی ابهاماتشان برطرف شد. آقای مهندس موسوی نظر خود را درباره  بانک مرکزی اعلام کردند و گفتند قرار نیست بانکها به حیاط خلوت دولت تبدیل شود به نظر من این بسیار مهم است که رییس جمهور آیندهنین تفکری داشته باشد.
جهانگیری ادامه داد:در ارزیابی از عملکرد بانک ها در سه سال اخیر می بینم که حقیقتا بانک حیاط خلوت دولت شده و به همین دلیل وضع کشور به جایی رسیده که بانک ها از مطالبات معوق و دولت از افزایش نقدینگی رنج می برند در حالیکه آقای مهندس موسوی به ارتقای جایگاه بانک مرکزی فکر می کند و این، یکی از آرزوهای اقتصاددانان کشور است که بانک مرکزی مستقل از دولت فکر کند. اینها بیانگر آن است که آقای مهندس موسوی دید روشنی درباره سیاست های اقتصادی کشور دارند.
وزیر صنایع و معادن در دولت اصلاحات و عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه جریان اصلاحات با شدت و جدیت در پی تغییر شرایط فعلی است، ادامه داد: جریان اصلاح طلبی، نسبت به روند اداره کشور در سال های اخیر، انتقادات زیادی دارد و به همین دلیل، شخصیت های طراز اول، در این دوره از انتخابات، آمادگی خود را برای حضور اعلام کرده اند تا بتوان حول آنها، اجماع حداکثری حاصل کرد و از این طریق به اصلاح وضع موجود پرداخت. در این راستا نسل دومی های جریان اصلاحات، به این جمع بندی رسیدند که در شرایط فعلی بیش از آنکه مهم باشد چه کسی می تواند جریان اصلاحات را پیش ببرد،  تغییر شرایط فعلی در اولویت است.
جهانگیری در ارزیابی خود از آرایش سیاسی در جناح اصولگرا نیز گفت: اصولگرایان از ابتدای انتخابات نمی توانستند مدعی شوند که آقای احمدی نژاد کاندیدای آن هاست و ایشان نیز قبول نمی کردند که کاندیدای جریان اصولگرایی هستند; در این چهار سال نیز اتفاقاتی افتاد که بخشی از جریان اصولگرا، منتقد جدی نحوه اداره کشور شده به گونه ای که در برخی موارد حتی از رقبای خود، پیشی گرفتند.
عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: در جریان اصولگرا، امروز سه تفکر وجود دارد; گروه اول، شرایط حاضر را مطلوب تلقی می کند و اغلب در دولت و دستگاه های اجرایی حضور دارند، تفکر دوم که در ابتدا مخالف حضور آقای احمدی نژاد بودند و پس از مدتی احساس کردند که حرف شان دقیق تر بوده اما قادر نیستند که شخصیت مستقلی را معرفی کنند که در عرصه انتخابات، تاثیر قابل ملاحظه ای داشته باشد. اما جریان سوم، که سعی می کرد با دو جریان دیگر همراهی داشته باشد معتقدند که باید شرایطی را پیش  پای آقای احمدی نژاد قرار دهد و از او حمایت کنند، که به نظر من، دو جریان، دوم و سوم حرکت مشخصی ندارند، ضمن آنکه آقای احمدی نژاد نشان داده که نیازی به رای این مجموعه ندارند و اهل مذاکره نیست

مردم سالاری
۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۰۹:۰۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.