English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۹:۵۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وضعیت فساد مالی در ایران تاسف بار است

وضعیت فساد مالی در ایران تاسف بار است
وزیر صنایع و معادن در دوران اصلاحات با اینکه طبق آمارهای اعلام شده فساد مالی در طی 4 سال گذشته افزایش یافته به عدم صداقت در شعارهای اعلام شده اشاره کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از موج ،اسحاق جهانگیری در همایش اصللاح طلبان استان کرمان با بیان افزایش فساد مالی و اداری در دستگاههای مختلف را در چهار سال گذشته دو علت دانست که یا عدم صداقت در شعارهای اعلامی است و یا نا کار آمد بودن روش های اجرایی .
وی افزود : در هر جامعه ایی که فساد مالی و اداری افزایش یابد کارهای تولیدی و سرمایه گذاری کاهش خواهد یافت و وضعیت ایران را در زمینه فساد مالی تاسف بار خواند.
وزیر صنایع و معادن در دولت اصلاحات مهمترین چالش کنون جامعه را بحث مباحث اقتصادی و افزایش تورم دانست و ادامه داد: افزایش تورم 11 درصدی در سال 84 به بالای 25 درصد در سال گذشته و رشد نقدینگی از 65 به 180 هزار میلیارد دلار به دلیل اقدامات غیر کارشناسانه و شتابزده تصمیم گیران کلان کشور است و نتیجه آن ایجاد وضع کنونی ، در نتیجه کسری بودجه سال 88 است که اینگونه کسری را تنها در دوران جنگ شاهد بودیم.
جهانگیری تصریح کرد: با اینگونه اقدامات غیر کارشناسانه در سال جاری باید تن به رکود اقتصادی بدهیم و یا به روش استخراج از بانک مرکزی روی آوریم که هر کدام از این روش ها باعث ایجاد بحران جدی در جامعه می شوند.
وی با اشاره به کاهش میزان سرمایه گذاری 3/10 درصدی در سال 82 به 3/3 درصد در سال گذشته گفت: ایران برای پیشرفت باید با دنیا کار کند اما متاسفانه در 4 سال گذشته به جای برقراری تعامل با دنیا به ماجرا جویی پرداخته می شود.
این وزیر دولت خاتمی با مقایسه 2 دوربان برگزار شده پیرامون نژاد پرستی اظهار داشت: در دوربان اول که همراه با دولت خاتمی بود در آن زمان وزیر امور خارجه همراه با هیئتی کوچک در آفریقای جنوبی روند نشست را در دست گرفتند و نتیجه متهم کردن رژیم صهیونستی به نژاد پرستی شد اما در دوربان اخیر دیدید که چگونه هیئت شرکت کننده. مورد تمسخر دنیا قرار گرفتند.
وی اضافه کرد: چرا باید چنین اتفاقاتی رخ دهد که اجلاس به نفع اسرائیل به پایان و حتی تلاش های دولت گذشته در این زمینه به هدر رود؟
این فعال سیاسی تسریع کرد: اگر وضع موجود را می پذیرید و آن را زیبنده ایران می دانید که هیچ ولی اگر غیر از این است فرصتها را از دست ندهید ، شرایط مهمی پیش روست.
جهانگیری با بیان اینکه موسوی هیچ رسانه ای در اختیار ندارد ،خاطر نشان کرد:امروز میر حسین احساس وظیفه کرده و ما هم وظیفه داریم وی را تنها نگذاریم چراکه او کسی است که هیچگاه به مردم دروغ نگفته و ساده زیستی خود را به رخ دیگران نکشید.
وزیر صنایع ومعادن در دولت اصلاحات با نقل از میر حسین موسوی که"برای کسب رای من بلد نیستم برای ملت فیلم بازی کنم" گفت : موسوی هرگز چیزی را که نمی تواند عمل کند به زبان نمی آورد و او امروز با کوله باری از تجربه آمده است تا وضع موجود را تغییر دهد.
وی اضافه کرد: میر حسین به جای تصمیم گیری فردی اعتقاد به تصمیم گیری جمعی دارد که همین امر باعث ایجاد اعتماد میان مردم و دولت خواهد شد .
این فعال سیاسی با اعلام اینکه امروز تمام احزاب اصلاح طلب و برخی از شخصیتهای درجه یک اصولگرا از موسوی حمایت کردند و بعضی از اصولگرایان تنها به دلیل راهی جز این نداشتن به طرف رقیب گرایش پیدا کردند، با قاطعیت موسوی را پیروز انتخابات دانست.
در ادامه اسحاق جهانگیری مهمترین وظیفه هر دولت را ایجاد بستر برای توسعه استعدادهای کشور و شکوفایی آن عنوان کرد و افزود : اگر نتوانیم امید را در میان جوانان جامعه ایجاد کنیم کشور با بحران مواجه خواهد شد.
این وزیر دولت اصلاحات تصریح کرد: باید با درایت کشور ایران را این سابقه تاریخی ، تمدن کهن، موقعیت استراتژیک به نقطه مطلوب رساند.
موج
۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۲۱:۲۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.