English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۴:۳۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دین با آزادی هیچ مغایرتی ندارد

دین با آزادی هیچ مغایرتی ندارد
محسن رضایی، کاندیدای احتمالی دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری خود با خبرنگاران، ضمن پاسخ به سوالات آنها، مواضع خود را در خصوص مسائل داخلی و خارجی بیان کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از موج، محسن رضایی کاندیدای احتمالی دهمین دوره ریاست جمهوری گفت: برای حضور در انتخابات، بدون نظر شخص خاصی تصمیم گرفتم. روند انتخابات و نتیجه آن را قبول ندارم و حتی اعلام کردم در صورتی که شخص دیگری برنامه‏های من را قبول داشته باشد، از وی حمایت خواهم کرد که تاکنون شخصی را پیدا نکرده‏ام. آقای هاشمی نیز در این رابطه نظری را به من اعلام نکرده و من خودم همواره تصمیم می‏گیرم.
وی در ادامه اظهار داشت: طرح دولت ائتلافی را از تیر ماه گذشته با منتقدان دولت از جبهه اصولگرا مطرح کردیم و به این نتیجه رسیدیم که دولت باید تیمی بوده و از سلیقه‏های شخصی جلوگیری شود. حتی به رقابت بین احمدی نژاد و اصولگرایان منتقد بودیم که اصلاح طلبان با حضور خود از شکل‏گیری این رقابت جلوگیری کردند.
رضایی تصریح کرد: حضور میر حسین موسوی در رقابت‏ها هیچ تاثیری دربرنامه‏های ما ایجاد نکرده است.
وی با انتقاد از احمدی نژاد ابراز داشت به دلیل انحرافاتی که در اطراف رییس جمهور ایجاد شده که برای وی و کشور مضر است، در بعد مدیریت انتقاداتی به وی دارم. البته معتقدم اصولگرایی اصیل که پشتوانه این انقلاب است، می‏تواند راه برون رفت کشور از مشکلات باشد.
کاندیدای احتمالی دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در هر انتخاباتی، خبرنگاران و تحلیلگران بسیاری در رشته‏های مختلف حاضر و ناظر بوده‏اند. چنانچه ناظران بین‏المللی بخواهند با موضع گیری سیاسی در این دوره از انتخابات حضور داشته باشند، این مساله برای ما قابل قبول نیست. در هر صورت، هدف این ناظران مهم است که آیا بر اساس صداقت و همکاری و انعکاس حضور مردم است یا خیر.
وی تصریح کرد: ما نظریه دولت ائتلافی را کنار نگذاشتیم، اما ستاد آن را منحل کردیم و ثابت می‏کنیم با دولت ائتلافی چگونه می‏توان مشکلات کشور را از بین برد، به مردم صادقانه برنامه‏های خود را اعلام کرده و در ادامه، مشروح آنها را بیان خواهم کرد.
رضایی در ادامه صحبت‏های خود گفت: حضور خود را یک تکلیف و آرای ملت را برای خود یک پیروزی می‏دانم. گفتمان من با شعبه‏ای از اصولگرایی که در حال انسجام می‏باشد، متفاوت است. من با هر سه کاندیدا حوزه مشترک رای دارم و آرایش و جریان سیاسی جدیدی نسبت به آنها هستم و جریان جدیدی را ارائه کرده‏ام.
وی در خصوص حضور زنان در کابینه احتمالی آینده خود و مباحث حقوق بشر و آزادی‏های اجتماعی گفت: اخلاق و قانون دو بعد اداره کشور هستند، مشروط بر این که اقتدار قانونمند و عالمانه پشتوانه آن باشد. اگر قوانین اجرا نشود، زمینه خدشه دار شدن آزادی‏های مشرع با شعارهای مختلف فراهم می‏شود. جمهوری اسلامی می‏تواند بهترین نظام سیاسی و اجتماعی را در دنیا ایجاد کند.

موج
۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۲۱:۲۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.