English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۹:۳۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

در حال حاضر بزرگترین قدرت تولید برق منطقه هستیم

در حال حاضر بزرگترین قدرت تولید برق منطقه هستیم
معاون وزیر نیرو:در حال حاضر به بزرگترین قدرت تولید برق در منطقه دست یافتیم و به زودی به یک ابر قدرت تبدیل می شویم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از  وزارت نیرو ، علی آبادی با بیان این مطلب افزود : امروز کشور ما به عنوان یکی از صادر کنندگان اصلی برق است  و در کمترین سهم را در هزینه ارز در خصوص صنعت برق دارد.
وی تصریح کرد : هم اکنون قادر به ساخت ماشین های مولد برق و تولید و تبدیل انرژی هستیم و کسی نمی تواند ما را از این نعمت محروم کند .
علی آبادی با اشاره به خودکفایی 100 درصدی ایران در صنعت برق افزود : با توجه به افزایش نیاز برق ، تابستان امسال حدود 40 هزار مگا بایت برق تولید می کنیم .
وی استفاده از فناوری های نوین در صنعت برق را مهم ارزیابی کرد و گفت : افزایش سهم برق در سبد انرژی و معرفی آن در بخش مولد موجب رشد اقتصادی در کشور های پیشرفته و توسعه یافته و همچنین حفظ محیط زیست شده است .
وی رشد بی رویه مصرف برق، افزایش مصرف خانگی و ارزان بودن قیمت برق در کشور را یکی از اصلی ترین مشکلات و چالش های پیش روی این صنعت برشمرد . 
مشوق ها و تضامین مالی و حقوقی تعبیه شده توسط دولت برای تشویق و حمایت از سرمایه گذاری در صنعت انرژی بادی ، استفاده از پتانسیل بالای انرژی باد در مناطق بادخیز که بخش ناچیزی از آن مورد بهره برداری قرار گرفته است از جمله محورهای این همایش است .
 گفتنی است این همایش با حضور معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ، مدیران ، متخصصان و متولیان صنعت برق با حمایت سندیکای صنعت برق ایران در مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

وزارت نیرو
۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۰:۳۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.