English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۱۱:۲۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مهدی کروبی؛ با نام نظام انحراف ایجاد نکنید

مهدی کروبی؛  
با نام نظام انحراف ایجاد نکنید
مهدی کروبی بر ایستادگی و برخورد با کسانی که با نام نظام انحراف ایجاد می کنند تاکید کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایلنا، دبیرکل حزب اعتماد ملی در دیدار با اعضای انجمن اسلامی دانشگاه خواجه نصیر طوسی با بیان این مطلب اظهار داشت؛ اصل نظام و کشور برای من مهم است و اگر احساس کنم به نام نظام و کشور کسانی بخواهند انحرافی ایجاد بکنند، محکم جلویشان می ایستم و برخورد می کنم. وی با انتقاد از برخوردهای دانشگاهی گفت؛ تحقیرهایی که به استادان و دانشجویان می شود بسیار زجر آور است و این فضای حاکم شده در دانشگاه های کشور به علت بی تدبیری مسوولان امر است چرا که عمده این فشارها بر اثر ندانم کاری و بی تجربگی مدیران مربوطه می شود. وی گفت؛ در صورت پیروزی در انتخابات، وزیری موجه و با تدبیر که دارای سعه صدر و تحمل پذیری بالایی باشد را برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی می کنم تا این فشارهای کاذب که بر اثر بی تجربگی و ندانم کاری مسوولان فعلی است از بین برود و دانشگاه ها به فضای طبیعی خود برگردند. من بار دیگر تاکید می کنم با ستاره دار شدن، تعلیق و اخراج و ... دانشجویان مخالفم.رئیس مجلس ششم با اشاره به نامه حسین شریعتمداری افزود؛ در شأن من نبود که به اهانت های روزنامه کیهان پاسخ دهم. اما دیدم که این روزنامه که با پول بیت المال تهیه می شود علاوه بر آنکه تریبون تبلیغاتی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری است به زنده و مرده، به مرجع تقلید و روشنفکر، به دگراندیش و متدین، به آخوند و نماز شب خوان، به رزمنده و جانباز و... توهین، اهانت و تهمت می زند و همه را یا جاسوس، یا فاسد، یا عامل، یا خرابکار، یا ضدانقلاب و... قلمداد می کند. بالاخره باید با این کار ضداخلاقی و ضدارزشی برخورد می شد و این نامه برای دفاع از کسانی بود که مورد اهانت و تهمت این روزنامه قرار گرفتند.وی در مورد حضور زنان در عرصه مدیریت کشور گفت؛ موضع من درخصوص زنان روشن است. تنها روحانی هستم که همسرم فعالیت های اجرایی و سیاسی کرده است. در دهه 50 در زیر تمام آن فشارها و جو آن زمان همسر من در عرصه سیاسی کشور مرا همراهی می کرد و همچنان نیز در عرصه های مختلف اجرایی حضور دارد. برای حضور زنان در عرصه اجرایی و سیاسی کشور باید کار فرهنگی انجام داد و من در دولت آینده یک زن را به عنوان وزیر به مجلس معرفی خواهم کرد.
مهدی کروبی بر اجرای اصول قانون اساسی تاکید و تصریح کرد؛ به دنبال سیاسی کاری و تنگ نظری نیستم، به دنبال اجرای اصول قانون اساسی هستم و معتقدم باید فرهنگ سازی صورت پذیرد. معتقدم باید از نیروهای کارآمد و متعهد در سطوح اجرایی کشور استفاده کنیم.
وی افزود؛ این احساس باید از جامعه رخت برکند که قومیت ها احساس دست دومی و دست سومی بکنند. مردم باید احساس کنند که همه یکی هستند و در جامعه نقش دارند و تاثیرگذار هستند.
مهدی کروبی درخصوص شورای فقها گفت؛ موضوع شورای فقها از قدیم مطرح بوده و به نظر من امری مطلوب است

ایلنا
۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۲:۲۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.