English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۶:۱۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

انحلال سازمان مدیریت با الهام از برنامه‌ریزی شهید رجایی

انحلال سازمان مدیریت با الهام از برنامه‌ریزی شهید رجایی
رئیس جمهور:شهید رجایی با درک الهی و اسلامی دستور داد که سازمان مدیریت را منحل و سازمانی براساس اندیشه دینی پایه‌گذاری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از فارس ،محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان بعد از ظهر امروز در بخشی از سخنان خود در جمع مردم استان قزوین که در امامزاده حسین این استان برگزار شد، با اشاره به برخی مباحث مطرح شده درباره سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: ما در کشور خود سازمانی به نام مدیریت و برنامه ریزی داشتیم که در سال 1328 توسط آمریکا در ایران تاسیس شد و بیش از 50 سال به کار خود ادامه داد و مسئولیت آن برنامه‌ریزی کشور و تنظیم برنامه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بود.
وی افزود: البته صرفنظر از افراد پاک، صادق و سالمی که در این سازمان کار می‌کردند مبنای برنامه‌ریزی آنها وارداتی و آن چیزی بود که از آن سوی آنها و همان نظم برنامه‌ریزی غربی و همان شش برنامه خانمان‌برانداز طاغوت بود که یکی از آنها نابود کردن کشاورزی،‌ فرهنگ آرمانی ملت ما و به ذلت کشیدن ملت ما در برابر قدرت‌های جهانی بود.
رئیس‌جمهور همچنین اظهار داشت: آفرین بر اندیشه شهید رجایی و درک الهی و اسلامی او که وقتی به ریاست جمهوری رسید، دستور داد که این سازمان را منحل کنند و یک سازمان بر اساس اندیشه دینی و الهی پایه‌گذاری کنند، اما دشمنان منافق که از اندیشه و نگاه عمیق و برنامه بنیادین رجایی برای ساختن ایرانی عزت‌مند هراس داشتند برای عدم اجرای برنامه‌هایش او را شهید کردند.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه این برنامه شهید رجایی تا به امروز بر زمین مانده بود، گفت: کار و برنامه شهید رجایی بر زمین ماند و آن سازمان با نوساناتی کار خود را ادامه داد تا سال 1386 که با الهام از برنامه او، این سازمان دچار تحولات بنیادین شد.
وی همچنین با اشاره به نگاه اسلامی و الهی تصریح کرد: در نگاه اسلامی تقوا لازمه زندگی سعادتمند و آرامش بخش و پیشرفت بشر است و بدون تقوا زندگی سخت می‌شود و در اندیشه اسلامی تقوا، انصاف و ایثار همه با هم یک مجموعه کامل است و در اقتصاد اسلامی تلاش حداکثری برای خدمت و تلاش برای انصاف همه برای سعادت جامعه است و این امر راه و فرهنگ ما است

فارس
۱۷ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۱:۰۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.