English
سه شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۵۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

توسعه همکاری با ایران برای ثبات منطقه ضروری است

توسعه همکاری با ایران برای ثبات منطقه ضروری است
نخست وزیر بحرین در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در منامه گفت: اهمیت توسعه روابط تهران و کشورهای منطقه ، از جمله رابطه بحرین وایران برای تقویت ثبات منطقه امری ضروری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از مهر ، حسین امیرعبداللهیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در بحرین با شیخ خلیفه بن سلمان آل خلیفه نخست وزیر این کشور دیدار کرد. دراین ملاقات شیخ خلیفه بن سلمان ال خلیفه نخست وزیر بحرین علاقمندی بحرین به توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران و نقش آن در تحکیم همکاری های منطقه ای و ایجاد امنیت در منطقه را مورد تاکید قرار داد. وی افزود : ایران همسایه ماست و منافع مشترک زیادی ما را به یکدیگر پیوند می دهد .

نخست وزیر بحرین با تاکید بر ثبات، آرامش و امنیت به عنوان مقدمات لازم برای پیشرفت کشورهای منطقه اظهار داشت: همواره مناسبات خوبی بر اساس احترام متقابل بین دو کشور وجود داشته و امروز که شرایط نوینی در منطقه ایجاد شده، باید در سایه همکاری های منطقه ای و دوجانبه با مشورت و رایزنی، پرونده های سیاسی مختلفی را که در منطقه وجود دارد، در جهت منافع ملی کشورهای منطقه ساماندهی کنیم. همه ما در منطقه برای داشتن روابط حسن همجواری با ایران تلاش می کنیم .
نخست وزیر بحرین ضمن تقدیر از نگاه حکیمانه مقامات جمهوری اسلامی ایران به روابط با بحرین و سایر کشورهای منطقه اظهار نمود: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تعامل و گفتگوی سازنده قابل ستایش است و ما همیشه در کنار ایران هستیم واعتقاد داریم که ثبات، شکوفایی و آرامش منطقه در گرو روابط مستحکم و برادرانه فیمابین می باشد.
وی گفت: ما استفاده ایران از انرژی صلح آمیز هسته ای را حق مسلم این کشور می دانیم.  
امیر عبداللهیان نیز در این دیدار با اشاره به اراده جدی رهبران دو کشور درتوسعه وتحکیم روابط دوجانبه ومنطقه ای گفت: روابط تهران - منامه در همه حوزه ها پیشرفت های رو به رشدی داشته است.
نخست وزیر بحرین با اشاره به اهمیت رفت وآمد بین کشورهای منطقه، انجام سفر خود به تهران بنابه دعوت دکتر داودی معاون اول ریاست جمهوری اسلامی ایران را در اولین فرصت ممکن مورد تأکید قرار داد.
سفیر ایران نیز در این دیدار ضمن بحث و گفتگو پیرامون مسائل منطقه ای، بین المللی و روابط دوجانبه در زمینه های مختلف و همکاری های موجود تأثیر آن در تحکیم روابط منطقه ای تأکید و تداوم رفت وآمدهای موجود وفیمابین را مفید ارزیابی کرد
مهر
۱۷ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۰:۲۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.