English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۲:۳۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

عضو کمیسیون انرژی بر استفاده بیشتر از نیروگاه برق آبی تاکید کرد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بااشاره به حضور پرویز فتاح وزیر نیرو در نشست عصر سه‌شنبه این کمیسیون، گفت: دراین نشست درخصوص بهره‌مندی از مزایای نیروگاه‌های برق آبی برای تولید برق تاکید شد.

حسن مرادی عصر سه‌شنبه در گفت و گوبا خبرنگار پارلمانی ایرنا، افزود:
در این نشست نمایندگان عضو کمیسیون انرژی مجلس برخی نگرانی‌ها درباره صنعت برق کشور را به وزیر اعلام کردند.

مرادی تصریح کرد:اعضای کمیسیون انرژی مجلس معتقدند استفاده از مزایای نیروگاه‌های برق آبی به صلاح کشور است و از این طریق تا ‪ ۳۰‬هزار مگاوات می توانیم برق تولید کنیم.

عضوکمیسیون انرژی مجلس در عین حال تاکیدکرد: تا زمانی که قیمت برق در کشور پایین است، بخش خصوصی با عزم و اراده قاطع در این صنعت وارد نمی‌شود.

نماینده اراک تصریح کرد: تا زمان از دست نرفته باید بتوانیم از این مزیت استفاده کنیم. توان فنی و مهندسی آن نیز در کشور وجود دارد و باید به فکر باشیم تا با هزینه‌های به جا در این زمینه بصورت فعال عمل کنیم.

وی بااشاره به ضرورت صرفه جویی در مصرف برق، گفت: کشوری نظیر ونزوئلا با استفاده از نسل جدید لامپ‌های کم مصرف توانسته صرفه جویی عظیمی را در مصرف برق انجام دهد.

مرادی گفت: ما نیز باید دراین خصوص اقدامات خود را آغازکنیم که البته کارها و بررسی‌هایی از سوی وزارت نیرو برای استفاده از لامپ‌های کم مصرف نسل جدید آغاز شده است.

ایرنا
۹ آبان ۱۳۸۶ ۱۳:۴۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.