English
جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹, ۱۷:۱۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تعاونى هاى دانش بنیاد در کشور تاسیس مى شود

تعاونى هاى دانش بنیاد در کشور تاسیس مى شود
وزیر تعاون از تدوین و تصویب بخشی از آئین نامه های مربوط به تشکیل تعاونی های جدید در دولت خبر داد و اعلام کرد تعاونی های دانش بنیاد نیز با حضور نخبگان کشور در حال شکل گیری هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از مهر، محمد عباسی تصویب سیاستهای اجرایی اصل 44 قانون اساسی را باعث به وجود آمدن شرایط ایجاد تعاونی  های جدید در کشور دانست و گفت: اصل 44 قانون اساسی شرایط شتاب گرفتن فعالیتهای مردمی را در عرصه اقتصاد کشور فراهم کرده و اجازه داده است تا تعاونیهایی با شرایط جدید شکل گیرند.
وزیر تعاون به ایجاد زمینه های قانونی تشکیل تعاونی های جدید اشاره کرد و گفت: در حال حاضر آئین نامه های مربوط به تعاونیهای جدید در دولت تدوین شده که بخشی توسط دولت تصویب شده و بقیه نیز در دستورکار است تا هر چه سریعتر زمینه های ابلاغ آئین نامه های مربوط به تشکیل تعاونیهای جدید فراهم شود.
وی اظهار داشت: تعاونیهای جدیدی مانند تعاونیهای سهامی عام براساس سیاستهای اصل 44 پا به عرصه وجود می گذارند تا از این طریق امکان استفاده از فرصتها و شرایط جدید اقتصادی فراهم آ ید.
عباسی در ادامه سخنانش در مورد تعاونیهای سهامی عام، بیان داشت: در گذشته کارها به نحوی بود که هر یک از افراد عضو تعاونیها به صورت یکسان در تصمیم گیریها نقش داشتند و این مسئله باعث شده بود تا افراد عضو تعاونیها انگیزه لازم برای سرمایه گذاری را نداشته باشند.
وی ضمن اشاره به رفع این مشکل در جریان اجرای سیاستهای اصل 44 قانون اساسی، خاطرنشان کرد: مسئله مهم بعدی فراگیر بودن این فعالیتها در طبقات پایین جامعه است که تحت عنوان فقرزدایی و توانمندسازی مردم از سوی دولت در قالب تعاون مورد حمایت واقع می شوند.
وزیر تعاون در خصوص اختصاص بخشی از عواید حاصل از فروش شرکتهای دولتی به بخش تعاون، بیان داشت: در سیاستهای اصل 44 قانون اساسی پیش بینی شده است تا با اختصاص بخشی از منابع یاد شده، تعاونیهایی که در دهکهای پایین شکل می گیرند را مورد حمایت قرار دهند.
عباسی تعاونیهای مربوط به فقرزدایی را تعاونیهای فراگیر ملی نامید و گفت: مدل سازمان یافته این نوع از تعاونیها همان  تعاونیهای سهام عدالت است که از دو سال گذشته تشکیل آن در کشور شروع شده و قرار است تا 7 دهک از جامعه برابر با 42 میلیون نفر را شامل شود.
وی در مورد تعاونیهای با عناوین جدید دیگر نیز تصریح کرد: در حال حاضر تعاونیهای خیرین، تعاونیهای فعال در عرصه نظام آموزشی، تعاونیهای فعال در عرصه های جدید با تکنولوژی نو و تعاونیهای دانش بنیاد با حضور متخصصان و نخبگان کشور در حال شکل گیری هستند.
مهر
۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۲:۴۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.