English
چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۵۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

حضور بانوان در عرصه های صنعت و تولید کشور افتخارآمیز است

حضور بانوان در عرصه های صنعت و تولید کشور افتخارآمیز است
وزیر صنایع و معادن:‌ نقش بانوان در تصمیم گیری های مسولان مهم و تاثیرگذار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنایع و معادن، "علی اکبر محرابیان" در همایش "اثربخشی بانوان در عرصه صنعت و معدن" افزود: در زمان حاضر بیش از 110 هزار نفر از بانوان کشور در بخش صنعت و معدن مشغول کار هستند و این از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است.
وی گفت: در دولت نهم میزان مشارکت واقعی زنان در تمام ابعاد نظام، از جمله در خانواده، در بروز شخصیت درونی و استعدادهای زنان و نیز مسئولیت های اجتماعی، بی بدیل است و این امر به خاطر رشد بانوان با استعداد کشور است.
محرابیان با اشاره به طرح تبدیل وضعیت کارکنان پیمانکاری به قراردادی، تاکید کرد: تمام بانوان شاغل در شرکت ها جهت تبدیل وضعیت از پیمانکاری به قراردادی، از حضور در آزمون استخدامی معاف خواهند و این مساله طی بخشنامه ای به شرکت ها اعلام خواهد شد.
وزیر صنایع و معادن همچنین در پاسخ به مشکلات تنی چند از بانوان شرکت کننده در همایش
گفت: بسیاری از مشکلات و معضلات به قوانین موجود بر می گردد که امید است با کمک مجلس شورای اسلامی و دیگر دستگاه های مسئول، این مشکلات شناسایی و برطرف شوند.
وی همچنین از اجرای طرح سلامت بانوان در تمام واحدهای صنعتی کشور با کمک وزارت صنایع و معادن خبر داد.
در این همایش همچنین مشاور وزیر در امور بانوان و دبیر همایش گزارشی از عملکرد بانوان فعال و شاغل در عرصه های تولید و صنعت کشور ارایه داد و نقش بانوان را در رشد و تعالی کشور بسیار موفقیت آمیز و تعیین کننده دانست.
"ثریا ظفری" اظهار امیدواری کرد با مساعدت و حمایت های وزارت صنایع و معادن، مشکلات بانوان شاغل در عرصه صنعت و معدن برطرف شود.
در این همایش که در محل سالن بانوان مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد، خانم دکتر طبیب زاده نوری مشاور رییس جمهوری و رییس مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری
، مدیران و مسئولان وزارت صنایع و معادن و شمار زیادی از بانوان شاغل شرکت ها، موسسات و کارخانجات دولتی و خصوصی نیز حضور داشتند.
در این همایش 14 تن از بانوان برگزیده بخش صنعت و معدن کشور که در حوزه های مدیریتی
، علمی، صنعتی، ارائه طرح های ابتکاری و نوآورانه و مدیریت پروژه، خدمات برجسته ای داشته اند، از وزیر صنایع و معادن لوح تقدیر دریافت کردند.
عشرت عامیر، معاون اجرایی طرح 110 هزار تنی آلومینیوم ایران از استان مرکزی، رویا پورشقاقی مدیر کارخانه داروسازی دکتر عبیدی از تهران، صفا صادقی ششدهه مدیرعامل کلرور منیزیم جامد از اصفهان، مهشید امیرمقدم مدیرتولید صدف گستر از زنجان، بهناز محبی مدیر مهندسی پل و سازه های فلزی از استان مرکزی، صدیقه نقی زاده مدیر کنترل کیفی و تولید و مسئول آزمایشگاه مهرگان شمال از استان هرمزگان، نرگس پرگالی مدیر تولید و امور برنامه ریزی قطعه سازی بیژن رایمند از استان خراسان شمالی، راضیه مهرابی مدیر خدمات فنی و مدیر واحد مهندسی پالایشگاه نفت بهران، نوشین مهدوی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره رابیتس از اصفهان، ناهید هاشمی مدیرعامل آماد پلیمر از تهران، بهارک صدیقی مدیرعامل فرادیس دنیز کردستان، لیلا بیات مدیر امور برنامه ریزی پارس سوئیچ از زنجان، فاطمه امیریان مدیرعامل و مدیر بازرگانی فراتابش از یزد، مرضیه باغشاهی مدیرعامل صنایع غذایی عالیا گلستان از گلستان، از بانوان برگزیده بخش صنعت و معدن بودند که لوح تقدیر دریافت کردند

پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنایع و معادن
۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۲:۴۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.