English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۳:۵۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سرمایه های اقتصادی و انسانی از محورهای توسعه یافتگی کشورها هستند

سرمایه های اقتصادی و انسانی از محورهای توسعه یافتگی کشورها هستند
نماینده حجت الاسلام "مهدی کروبی" نامزد دهمین دوره ریاست جمهوری، سرمایه های اقتصادی، اجتماعی و انسانی را از محورهای توسعه یافتگی کشورها عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، "سعید شیرکوند" در نشست نقد و بررسی عملکرد اقتصادی دولت نهم که به همراه نماینده اقتصادی "سیدحسین موسوی" دیگر نامزد دهمین دوره ریاست جمهوری در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در جمع دانشجویان تشکیل شد، گفت: مدیران و تجربه مدیریتی از سرمایه های انسانی است که در دولت نهم کمتر به این امر توجه شد.
به گفته وی، دولت نهم در زمینه استفاده از مدیران خوب عمل نکرد، چرا که حذف مدیران باتجربه دولت های گذشته، انتخاب مدیران غیر همسو با مجموعه دولت و تغییر پی درپی آنها اثرات نامطلوبی بر اقتصاد کشور داشته است.
عضو هیات عملی دانشگاه تهران، سازمان ها و نهادهای تصمیم ساز و تصمیم گیر را از سرمایه های اجتماعی دانست که دولت نهم در استفاده از آنها عملکرد خوبی نداشته است.
شیرکوند انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی و 24 شورای تصمیم گیر که فرآیند تصمیم سازی را نهادینه سازی کرده بودند را از دیگر اقدام های نامناسب دولت نهم ذکر کرد.
وی همچنین فرآیندها و ساز و کارها را از دیگر سرمایه های انسانی دانست و گفت: عملکرد دولت نهم نشانگر آن است که سازوکارهای بکار گرفته شده کارشناسانه، عالمانه و با برنامه نبوده است.
این استاد دانشگاه تاکید کرد: قانون تنظیم کننده فعالیت دولت ها است و آنها را ملزم به رعایت چارچوب ها می کند.
شیرکوند در خصوص سرمایه اجتماعی نیز گفت: اعتمادسازی رابطه بین ملت و دولت، ملت
با ملت است که دولت نهم آن را تضعیف کرده است.
وی تاکید کرد: ایجاد نشاط و امید به آینده از ارکان سرمایه اجتماعی است و هنگامی که رییس جمهوری مدرک دانشگاهی را ورق پاره ای بیش نمی داند، دانشجو به دنبال چه خواهد
بود و اینگونه اظهار نظرها انگیزه فعالیت را از بین می برد.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان آنکه بی توجهی به این سرمایه ها بر اقتصاد تاثیر منفی خواهد داشت، گفت: معتقدم رویه های فعلی اقتصاد کشور نه تنها گامی به جلو نبوده، بلکه کشور را گام هایی به عقب برگردانده است و باید سال ها تلاش کرد تا سرمایه انسانی احیاء شود.
در این مراسم تعدادی از دانشجویان به طرح سئوالات خود نسبت به عملکرد دولت نهم پرداختند

ایرنا
۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۲:۴۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.