English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۱۱:۴۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

خط قرمز من نظام، امام و رهبری است

خط قرمز من نظام، امام و رهبری است
کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: خط قرمز برای من نظام، امام، رهبری و منافع ملی جمهوری اسلامی است و به آن اعتقاد دارم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از فارس ،مهدی کروبی در سفر انتخاباتی خود به کرمانشاه  در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی این شهر افزود: من یک انقلابی قدیمی بودم که تاکنون هم انقلابی مانده‌ام و از اول هم اصلاحاتی بوده و هستم و هیچ گاه از اصول نیز دست برنداشته و نخواهم داشت.
وی ادامه داد: معتقدم که امام راحل (ره) بزرگ‌ترین انقلابی و مصلح بودند و ما هم به تبعیت از ایشان دراین مسیر حرکت می‌کنیم.
کروبی افزود: چارچوب فعالیت و عملکرد ما باید براساس جمهوری اسلامی، قانون اساسی، دفاع از آزادی و حرمت مردم باشد و من در دوران مختلف چه مسئولیتی و چه غیر مسئولیت ها آدمی نبودم که موقع سختی ها نایستم و دفاع نکنم.
وی تاکید کرد: الان همه ما وظیفه داریم در وهله اول برای حفظ انقلاب و قدرت آن انتخابات پرشور و گسترده‌ای داشته باشیم و من به شما بگویم انتخابات پورشور و باشکوه با منافع مل، تمامیت ارضی، نظام جمهوری اسلامی و اصل انقلاب ارتباط مستقیم دارد و این حضور امری حیاتی و بسیار مهم است.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: حضور گسترده و پرشور مردم در انتخابات آتی حیثیتی برای ملت سربلند ایران است و به نظر من حتی کسانی که با ما مشکل دارند و مثلا " شخص بنده را قبول ندارند پای صندوق رای بیایند و به کشور و منافع ملی و آینده آن رای بدهند.
کروبی در پاسخ به سئوالی درباره شهرام جزایری گفت: دراین باره زیاد صحبت شده ولی همیشه سئوال می‌پرسند و بعد از این هم خواهند پرسید و ماجرا مربوط به تلاش من برای آزادی لقمانیان بود که یک هفته بعد این موضوع را مطرح کردند و حتی رهبری هم با دست خط خودشان کتبا به دستگاه قضایی در این باره تذکر دادند ولی موضوع اینجاست که چون می‌دانم خیلی گناه، کاستی و نقص دارم آنها چقدر آنها عاجز شده‌اند که به چنین موضوعی مدام متوسل می‌شوند.
کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سئوال دیگری تاکید کرد: من به عنوان سرباز کوچک انقلاب همواره در مواضع و رفتار خود اصلاحات مبتنی براصول را مورد تاکید قرارداده‌ام و روی آن پایبندم ولی همواره تذکر لازم را به مسئولان مختلف داده‌ام.
وی در پاسخ به سئوال دیگری درباره اگر رئیس جمهور شدید چه خواهید کرد، گفت: اگر به یاری خدا 23 خرداد بنده پیروز میدان بودم می‌دانم که مشکلات زیادی دارم و نخستین کارم جبران تصمیم‌گیری‌های نسنجیده، مشکلات اقتصادی، سیاست خارجی و گرفتاری‌هایی که به وجود آمده خواهد بود و جلوی خطرهای پیش روی کشور را می‌گیریم و بعد هم با کارهای کارشناسی جلوی دشمن تراشی‌ها را می‌گیریم و سپس شروع به سازندگی ایران خواهم کرد.
کروبی افزود: ما با پشتیبانی مردم، حمایت و همراهی مسئولان و در راس آن مقام معظم رهبری با سختی برمشکلات فائق می‌شویم و می‌دانم اوضاع چقدر دشوار است ولی توان آنرا در خودم می‌بینم.
کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اگر همین روال کنونی هم ادامه پید‌ا کند و مسئولان فعلی باشند می‌بینید چه مشکلاتی در این چهار سال به وجود آمده و هشت سال چه خواهد شد.
وی در تعریف جرم سیاسی گفت: جرم سیاسی با دقت تعریف نشده ولی به فعالیت و حرکتی گفته می‌شود که مخالف نظام جمهوری اسلامی باشد و البته باید به صورت علنی و متهم با داشتن وکیل محاکمه شود.
کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: بسیاری از مشکلاتی که به نام جرم سیاسی به وجود آمده ناشی از نقد و انتقاد بوده و با آنها برخورد شده و برخی نیز حرف‌های کاملا باطلی زده‌اند که با آن کار نداریم و مصداق جرم سیاسی هستند ولی قالبا انتقاد بوده و قابل دفاع است.
من در این 15 سال چه مسئول بوده‌ام و چه نبوده‌ام موضع گرفته‌ام و از برخی از زندانیان سیاسی که با نظام و انقلاب مشکل ندارند دفاع کرده‌ام.
کروبی در پاسخ به سئوال یک دانشجو که گفت قبول دارید مقام معظم رهبری از دولت نهم به عنوان دولت کریمه یاد کردند و بیشتر حمایت را کرده‌اند، گفت: رهبری همه دولت‌ها را حمایت کرده‌اند و این دولت را هم بیشتر حمایت کرده باید ببینیم آیا اصول تایید کرده‌اند یا چون دولت ضعیف بوده، رهبری پشت آنرا گرفته که قوی نشان دهد.
کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: البته همانطور که رهبری هم فرمودند و من هم مطلع هستم ایشان بارها تذکرات زیادی به دولت داده‌ا‌ند و در راستای اصلاح امور بارها نکاتی را متذکر شد‌ه‌اند.
ماباید در مقابل دیگران هم غیرتمندانه ایستادگی کنیم ولی تعامل و گفتگو داشته باشیم و منفعل نباشیم و بی‌خود برای خود دشمن نتراشیم و این صحیح نیست که دیگران علیه ما قطعنامه صادر کنند و ما آنها را بی‌ارزش بدانیم و بگوییم آنقدر قطعنامه صادر کنند که قطعنامه دانشان درد بگیرد

فارس
۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۱:۱۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.