English
چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۹, ۲۱:۲۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اصلاح الگوی مصرف نیاز به سرمایه گذاری اولیه دارد

اصلاح الگوی مصرف نیاز به سرمایه گذاری اولیه دارد
عضو کمیسیون صنایع و معادن:اجرای اصلاح الگوی مصرف در جامعه نیاز به سرمایه گذاری اولیه دارد و بدون آن امکانپذیر نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از موج ،شهریار طاهر پور عضو کمیسیون صنایع و معادن،  با بیان این مطلب اظهار داشت: به دلیل قابل کنترل بودن بخش صنعت، اصلاح الگوی مصرف در آن بیش از سایر بخش های جامعه تاثیر گذار است.
وی افزود: ای امرابعاد گسترده ای دارد اما مصرف بهینه نیروی انسانی، سرمایه و انرژی سه رکن اساسی تحقق آن در بخش صنعت است.
نماینده مردم تویسرکان با بیان اینکه انرژی یکی از مهمترین فاکتورهایی است که در کشور بی جا مورد استفاده قرار می گیرد، تصریح کرد: مصرف انرژی را در صنایع کشور آسان تر از سایر بخش ها می توان کنترل کرد و اصلاح الگوی مصرف نیز به دلیل اهمیت آن باید از این نقطه شروع کرد.
وی اضافه کرد: استفاده مناسب از نیروی انسانی نیز یکی دیگر از عوامل تحقق این امر در کشور به شمار می آید به طوریکه رمز توسعه بسیاری از کشورها این است که نیروی انسانی را به عنوان محور توسعه قرار داده اند و بهره وری را با استفاده از کارآمدی نیروی انسانی خود تامین می کنند.
این عضو کمیسیون صنایع در مورد بهینه مصرف کردن منابع مالی نیز ابراز داشت: طی سال های گذشته نرخ تشکیل سرمایه ناخالص در کشور بالا بوده و تقریبا به طور متوسط 30 درصد تولید ناخالص داخلی سرمایه گذاری شده در حالیکه کشور ما نرخ رشد اقتصادی پایینی را (حدود شش درصد) تجربه کرده و این امر نشانگر سرمایه گذاری نادرست است.
وی ادامه داد: همچنین برای تحقق اصلاح الگوی مصرف در جامعه باید خط مشی تولید مشخص شود و هدف گذاری برای تولید داخلی و جهانی مجزا شود چرا که هر کدام از این دو اهداف قواعد متفاوتی دارند که باید رعایت شود و در غیر اینصورت کارخانجات تولید متضرر خواهند شد

موج
۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۳:۰۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.