English
یکشنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۸, ۰۹:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رییس جمهوری از واحدهای تولیدی حمایت کند

رییس جمهوری از واحدهای تولیدی حمایت کند
نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران حمایت رییس جمهوری از واحدهای تولیدی را خواستار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا ،"هوشنگ فاخر"  در بیست و دومین جلسه هیات نمایندگان اتاق ایران، تصریح کرد: ‌عدم حمایت از بنگاه های اقتصادی و تولیدی موجب افزایش بیکاری، ‌تورم و بالارفتن قیمت ها می شود.
وی با اشاره به بحران مالی جهان و تاثیر منفی آن بر اقتصاد کشور، گفت: در زمان حاضر بسیاری از واحدهای تولیدی با مشکل نقدینگی مواجه هستند.
به گفته فاخر،‌ در چنین وضعیتی از اقتصاد جهانی، ‌بانک ها نسبت به دریافت معوقات واحد های تولیدی از طریق به اجرا گذاشتن اسناد و یا تملیک واحدهای تولیدی اقدام کرده اند که چنین رویه ای به زیان تولید است.

** استمهال بدهی ها
نایب رییس اتاق ایران با اشاره به ارایه ماده واحده ای به مجلس جهت تمدید دو ساله استمهال وام های بانکی، گفت: براساس این ماده واحده به واحدهای تولیدی بدهکار برای بازپرداخت بدهی ها مهلت داده می شود.
وی با بیان اینکه این طرح هنوز در مجلس است و توافقی در این خصوص صورت نگرفته، افزود: ‌موضوع استمهال بدهی ها یک گروه موافق و گروهی دیگر مخالف دارد.
فاخر با ابراز امیدواری برای تصویب طرح استمهال بدهی ها در مجلس شورای اسلامی، گفت: اتاق های بازرگانی سراسر شهرستان ها می توانند لیست بنگاه های دارای مشکلات مالی و بدهی های بانکی خود را تهیه کرده و به اتاق ایران تحویل دهند.
وی افزود: ‌این لیست در اختیار کمیسیونی که متشکل از اتاق بازرگانی و ادارات کار و صنایع استان ها قرار می گیرد و پس از بررسی تقاضا به واحدهای مذکور مهلت کافی جهت استمهال بدهی ها داده می شود.
وی درعین حال گفت: در زمان حاضر برخی اتاق های بازرگانی در خصوص مشکلات خود گزارشی را ارایه نکرده اند.

ایرنا
۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۰۸:۴۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.