English
یکشنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۸, ۰۹:۵۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

به زودی دو مرکز تجاری ایران در دو ایالت چین راه اندازی می شود.

به زودی دو مرکز تجاری ایران در دو ایالت چین راه اندازی می شود.
اسدالله عسکر اولادی عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در بیست و دومین جلسه هیئت نمایندگان اتاق ایران با بیان اینکه در فروردین و اردیبهشت امسال اتاق ایران پذیرای 5 هیئت بزرگ اقتصادی از چین بود گفت: حضور هیئت های چینی بی نظیر بود و 18 قرارداد فنی و مهندسی و بازرگانی با آنها امضا کردیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از  واحد مرکزی خبر، وی افزود: وزارت راه 10 قرارداد، وزارت بازرگانی 2 قرارداد، صادر کنندگان معدن 4 قرارداد و بخش فنی و مهندسی نیز 2 قرارداد با این هیئت های چینی به ارزش 17 میلیارد دلار امضا کردند. 

عسکراولادی گفت: سوم خرداد نیز هیئت 48 نفره دیگری از چین به ایران دعوت شده اند که قرار است دراین دیدار قراردادهای برای فروش کالاهای ایرانی به امضا برسد. 

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران افزود: همچنین در دو روز آینده هیئتی به شانگهای چین اعزام خواهیم کرد تا بعد از مذاکرات نخستین مرکز تجاری ایران دراین ایالت دایر شود. 

وی اضافه کرد: روز گذشته هیئتی از ایالت سین چیان ایالت مسلمان نشین چین به ایران آمدند تا درباره احداث دومین مرکز تجاری ایران در اروم چینی مرکز این ایالت قراردادی به امضا برسد که قرار است اوایل شهریور احداث شود. 

عسکراولادی با بیان اینکه اکنون روابط اقتصادی ما با چین از 28 میلیارد دلار عبور کرده است گفت : 58 تا 60 درصد این رقم صادرات به چین داریم و 40 تا 42 درصد این مبلغ نیز از چین واردات داریم که این روند را با چین ادامه خواهیم داد

واحد مرکزی خبر
۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۰۹:۴۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.