English
دوشنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۹, ۲۲:۴۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بخش خصوصی آماده خرید سهام بانکهای دولتی است

بخش خصوصی آماده خرید سهام بانکهای دولتی است
با نگاه ویژه وزیر بازرگانی، بخش خصوصی می تواند سهام یکی از بانکهای در حال واگذاری دولتی را خریداری کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از موج، یحیی آل اسحاق رئیس اتاق بازرگانی تهران در نشست صبحانه با وزیر بازرگانی با اعلام این مطلب گفت: وزارت بازرگانی برای حل مشکلات اصناف از اختیارات 137 و 138 قانون اساسی که اختیارات رئیس جمهور را در اختیار کمیسیون ویژه ای با ریاست وزیر بازرگانی گذاشته تاکنون استفاده کرده است.
وی افزود: اگر این کمیسیون و وزیر بازرگانی با بخش خصوصی برخورد ویژه ای داشته باشد، ما نیز می توانیم سهام یکی از بانکهای دولتی از جمله بانک تجارت را خریداری کنیم.
وزیر اسبق بازرگانی با اشاره به اهمیت رابطه تورم و صادرات اظهار داشت: با ایجاد روند تورمی در اقتصاد کشور شاهد بروز مشکلاتی در نرخ ارز هستیم ، بنابراین ضرورت دارد تا با مسائلی مانند تورم، نرخ ارز و صادرات به صورت ویژه برخورد کنیم.
رئیس اتاق بازرگانی تهران در خصوص تعیین نرخ تعرفه متذکر شد: برای تعیین تعرفه باید چگونگی برخورد با تعرفه را تعویض کرد زیرا در شرایط فعلی نگاه به تعرفه مبتنی بر افراط و تفریط است.
این فعال اقتصادی با تاکید بر تعیین جایگاه تورم و تاثیرش در اقتصاد اذعان داشت: باید برای ما مشخص شود که آیا تعرفه تنها راه حل مقابله با تورم است.
لازم به ذکر است ، آلا اسحاق با اشاره به اینکه وزیر بازرگانی مسیر بحث را به سمت کلان اقتصاد برده است از فعالان اقتصادی خواست تا آنان نیز در این زمینه مباحث خود را مطرح کنند.
گفتنی است ، وزیر بازرگانی نیز در پاسخ به این پیشنهاد اظهار داشت: بحث در زمینه کلان اقتصاد پیشنهاد من بود اما این امر نافی اعلام نظر فعالان اقتصادی در سایر زمینه هاست

موج
۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۰:۴۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.