English
یکشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸, ۲۲:۲۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

احداث نیروگاه سیکل ترکیبی 1000 مگاواتی در ماهشهر

احداث نیروگاه سیکل ترکیبی 1000 مگاواتی در ماهشهر
نیروگاه سیکل ترکیبی یک هزار مگاواتی برای افزایش ظرفیت تولید برق خوزستان در ماهشهر احداث می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس  محمدرضا قلمبو  گفت: با توجه به نیاز به انرژی برق در منطقه صنعتی ماهشهر یکی از ضروریات جدی، طرح احداث نیروگاه سیکل ترکیبی در این شهرستان در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: نیروگاه در نظر گرفته شده شامل چهار واحد گازی است که هرکدام از این واحدها ظرفیت تولید 162 مگاوات برق را خواهند داشت.
مدیر پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر خاطرنشان کرد: در این نیروگاه همچنین دو واحد بخار در نظر گرفته شده است که هر کدام ظرفیت تولید 160 مگاوات را خواهند داشت.
قلمبو تصریح کرد: این نیروگاه در زمینی به مساحت 100 هکتار در ماهشهر ساخته می‌شود و برق بخشی از منطقه جنوبی خوزستان را تامین خواهد کرد.
وی اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته عملیات آماده‌سازی این نیروگاه دو سال به طول خواهد انجامید که امیدواریم زودتر از زمان‌بندی موجود این نیروگاه وارد مدار شود.
وی هزینه احداث فاز اول این نیروگاه شامل چهار واحد گازی را افزون بر 400 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: اعتبارات مورد نیاز برای ساخت این نیروگاه از محل منابع داخلی وزارت نیرو تامین و پرداخت خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد با احداث این نیروگاه مشکل کمبود انرژی برق در منطقه صنعتی ماهشهر تا حدود زیادی مرتفع شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به مجتمع‌های عظیم پتروشیمی و همچنین روند رو به رشد شهر صنعتی ماهشهر نیاز به تامین انرژی مورد نیاز به امری اجتناب‌ناپذیر تبدیل شده است.

خبرگزاری فارس
۱ تیر ۱۳۸۸ ۱۳:۱۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.