English
پنج شنبه، ۱۴ مهر ۱۴۰۱, ۰۴:۱۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مبارزه با فساد اقتصادی از محورهای کاری کمیسیون اقتصادی است

مبارزه با فساد اقتصادی از محورهای کاری کمیسیون اقتصادی است
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مبارزه با فساد اقتصادی با بگیر و به بند حل نخواهد شد، گفت: مبارزه با فساد در سایه قانون صورت می گیرد و از محورهای اصلی فعالیت این کمیسیون خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا "ارسلان فتحی پور" افزود: همانطور که در مبارزات انتخاباتی و در مناظرات تلویزیونی نامزدهای دهمین دوره ریاست جمهوری مطرح گردید، اقتصاد در اولویت قرار دارد و همه باید با هم اقتصاد بالقوه کشور را به بالفعل تبدیل کنیم.
وی با اشاره به تاثیر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی در اقتصاد کشور، ادامه داد: در اجرای سیاست های اصل 44 و واگذاری ها باید اشخاص حقیقی در اولویت قرار گیرند و این نظر دولت و مجلس است.
نماینده کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی، گفت: باید تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه را افزایش دهیم و اگر این اقدام صورت نگیرد، یکسال دیگر به مردم چه خواهیم گفت؟ و قطعا معضل بیکاری حل نخواهد شد و باید بستری فراهم کرد تا ایرانیان مقیم خارج از کشور برای سرمایه گذاری به کشور دعوت شوند.
فتحی پور با اشاره به پرداخت برخی یارانه ها نیز افزود: پرداخت چهار هزار میلیارد تومان یارانه برای نان در کشور قابل توجه است و باید به سمت پخت نان صنعتی در کشور برویم، با وجودی که این موضوع در بودجه دولت نیز پیش بینی شده اما باید دید چرا این امر عملی نمی شود.
وی در خصوص اینکه نظارت کمیسیون بر زمان بندی طرح های ارائه شده کمیسیون چگونه خواهد بود، گفت: با توجه به وضعیت فعلی و بحران اقتصادی جهانی، کمیسیون طرح ها و لوایح را اولویت بندی کرده و در برنامه خود قرار خواهد داد.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: این کمیسیون برای بررسی طرح ها و لوایح از نخبگان، اقتصاددانان، اتاق بازرگانی و دانشگاهیان کمک می گیرد و نظرات سایر کمیسیون ها را نیز دریافت خواهد کرد.
فتحی پور با اشاره به تشکیل جلسات مجلس در خصوص اصلاح لوایح و قوانین، تاکید کرد: باید طرح هایی به مجلس ارائه شود که از پختگی کامل برخوردار باشد و از اصلاحیه های مکرر
جلوگیری شود.
وی تصریح کرد: در بحث اقتصاد جای بحث سیاسی نیست و اقتصاد از سیاست جداست چرا که همه به دنبال ارائه خدمت به کشور هستند اما باید اطلاع رسانی مناسب صورت گیرد تا مسائل برای مردم شفاف شود و موضوعات به دقت مورد بررسی قرار گیرد.
نماینده مردم کلیبر وهوراند گفت: کمیسیون اقتصادی از کمیسیون های مادر مجلس است و تصمیم دارد با برنامه کار کند و اگر در طول بکسال آینده پنج یا شش مورد از طرح های ارائه شده کمیسیون به صورت قانون به تصویب برسد جزء کارنامه درخشان مجلس و دولت خواهد بود و ما خودمان را از دولت جدا نمی دانیم.
فتحی پور در خصوص برخی اظهار نظرهای افراد در زمینه های اقتصادی نیز گفت: باید از یاوه گویی و ارائه اخبار نادرست جلوگیری کرد و افرادی که نظرات غیر کارشناسی می دهند بدانند که کشور را دچار بحران خواهند کرد، پس به جای مصاحبه های غیرکارشناسی باید کار عملیاتی کرد و همه باید از قانون تمکین کنند در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهیم شد.

ایرنا
۳ تیر ۱۳۸۸ ۲۲:۲۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.