English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۲:۲۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سوخت گاز و مازوت تمام شدنی است، سوخت هسته‌ای تولید می‌کنیم

سوخت گاز و مازوت تمام شدنی است، سوخت هسته‌ای تولید می‌کنیم
وزیر نیرو با بیان اینکه سوخت گاز و مازوت تمام شدنی است اعلام کرد: با داشتن معادن اورانیوم،فناوری و متخصصان متعهد، سوخت هسته‌ای تولید می‌کنیم.

"پرویز فتاح" روز پنجشنبه در آیین افتتاح واحد سیکل ترکیبی نیروگاه شهید سلیمی نکا افزود: ایران جزو چند کشوری است که با استفاده از نیروگاه هسته‌ای با سوخت هسته‌ای همه برنامه‌های تامین انرژی را در کشور طراحی و ترسیم خواهد کرد.

وی بابیان اینکه براساس چشم‌انداز بیست ساله باید ‪ ۲۰‬هزارمگاوات برق حاصل از فعالیت نیروگاه هسته‌ای به مدار ببریم اظهار داشت : کشوری که از نیرو و انرژی به درستی و منطقی استفاده کند می‌تواند بقیه برنامه‌ها و پروژه‌های خود را نیز به درستی ترسیم کند.

وزیر نیرو ظرفیت نصب شده برق کشور را ‪ ۴۷‬هزارمگاوات اعلام کرد و ادامه داد : امروز برخلاف گذشته تمامی مراحل طراحی ، ساخت و نصب در نیروگاه‌های کشور توسط کارشناسان و متخصصان داخلی صورت می‌گیرد.

فتاح بهره‌مند شدن همه‌آحاد مردم در مناطق مختلف کشور از نیروی برق را به عنوان دستاورد مهم دولت و محقق شدن آرزوی بزرگ ملت یاد کرد و گفت : اکنون ایران در منطقه جزو کشورهای استثنایی در زمینه بهره‌مندی از انرژی است.

وزیرنیرو افزایش بازدهی نیروگاه‌ها و تبدیل سوخت نیروگاه‌ها به سیکل ترکیبی را از برنامه‌های مهم عنوان کرد و گفت : اکنون ‪ ۱۲‬هزارمگاوات ظرفیت نصب شده گازی نیروگاه‌ها است که برای تبدیل آن به سیکل ترکیبی به شش هزار مگاوات واحد بخار نیاز داریم.

به گفته فتاح همه واحدهای گازی تا پایان سال آینده به سیکل ترکیبی تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه توسعه استان مازندران وابسته به توسعه برق است ادامه داد: در آینده نه چندان دور با افتتاح نیروگاه آبی سیاه‌بیشه شاهد بهره برداری بیشتری از نیروی برق برای توسعه استان خواهیم بود.

وزیر نیرو به همراه استاندار و چندتن از نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی پس از بازدید از سد البرز در ارتفاعات سوادکوه برای آغازعملیاتی اجرایی نیروگاه غرب مازندران عازم شهرستان نوشهر می‌شود.

ایرنا
۲۷ آبان ۱۳۸۶ ۰۹:۴۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.