English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۵:۱۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

گرد و خاک مشکلات زیادی برای نیروگاه‌های گازی به‌وجود آورد

گرد و خاک مشکلات زیادی برای نیروگاه‌های گازی به‌وجود آورد
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: وقوع پدیده گرد و خاک در استان خوزستان به طور متناوب در یک ‌سال گذشته مشکلات عدیده‌ای برای نیروگاه‌های گازی استان به‌وجود آورده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس مسعود معین‌پور اظهار داشت: در نیروگاه‌های گازی فیلترهای مخصوصی استفاده می‌شود که به دلیل وجود گرد و خاک در هوای خوزستان، سهمیه سالانه فیلتر‌های نیروگاه‌ها در کمتر از دو ماه مصرف شد و باید برای تامین این نیاز، فیلترهای جدید از بازار به قیمت آزاد خریداری شود.
وی با اشاره به وضعیت گرد و خاک در استان تاکید کرد: وضعیت موجود باعث کاهش تولید در نیروگاه‌های گازی استان می‌شود و برای رفع این مشکل باید چاره‌اندیشی شود.
این مسئول در مورد وضعیت مصرف برق در استان گفت: در هفته‌های گذشته حداکثر بار در استان 3/9 رشد داشته و مصرف خانگی خوزستان به بیش از 5 هزار و 750 کیلووات در ساعت رسیده است.
وی با اشاره به وضعیت خشکسالی و شرایط موجود در استان گفت: با توافقاتی که با صنایع استان حاصل شده است، تعمیرات سالانه صنایع فعال خوزستان از 15 تیر ماه آغاز شده که تاثیر بسیار مثبتی بر کاهش مصرف در این بخش داشته است.
معین‌پور تاکید کرد: اطلاع‌رسانی در بخش صرفه‌جویی در مصرف برق در استان کاهش یافته و افزایش چشمگیر مصرف در خوزستان نگران‌کننده است.
وی تصریح کرد: در روزهای آینده با وجود گرمای زیاد، افزایش مصرف انرژی را به همراه خواهیم داشت و زمانی که گرما در استان تداوم داشته باشد مصرف انرژی به‌صورت جهشی افزایش می‌یابد.
معین‌پور یاد‌آور شد: در تابستان سال‌ جاری نسبت به سال گذشته دمای هوا بیش از دو درحه سانتیگراد افزایش یافته که در افزایش مصرف تاثیر فراوان داشته است.

خبرگزاری فارس
۲۴ تیر ۱۳۸۸ ۲۰:۱۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.