English
سه شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۰۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

فتاح: برای استفاده از ظرفیت‌های جدید تامین نیرو باید تلاش کرد

فتاح: برای استفاده از ظرفیت‌های جدید تامین نیرو باید تلاش کرد
"پرویز فتاح" وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه در حاشیه نشست " امنیت آب در جهان" گفت: برای تامین نیرو با استفاده از ظرفیت‌های جدید باید تلاش کرد.

به‌گزارش خبرنگار ایرنا، فتاح در شهر "بپو" در استان "اویتای" ژاپن با روزنامه "نیهون کیزای" درباره اهداف جمهوری اسلامی ایران از توسعه برنامه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای گفت وگو کرد.

وی گفت: دلایل زیادی برای تلاش ایران در زمینه استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای وجود دارد که یکی از آنها محدود بودن منابع نفت و گاز این کشور و جهان است.

وزیر نیرو اضافه کرد: بازدهی نیروگاه‌هایی که با سوخت‌های فسیلی کار می‌کنند نیز بسیار کم است و بر این اساس نیاز به انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز وجود دارد.

فتاح همچنین گفت: نکته دیگر در این زمینه به مسایل زیست محیطی بازمی‌گردد و موجب می‌شود تا ایجاد نیروگاه‌های هسته‌ای توجیه پذیر باشند.

وی در ادامه مصاحبه با نیهون کیزای،افزود: جمهوری اسلامی ایران علاوه‌بر نفت و گاز، دارای منابع غنی اورانیوم است و وجود این منابع نیز استفاده از این انرژی را در حوزه تامین برق کاملا اقتصادی می‌کند.

پرویز فتاح با اشاره به ظرفیت‌های بالای تولید برق در جمهوری اسلامی ایران، همکاری خوب این کشور با کشورهای همسایه را مورد تاکید قرار داد.

وی نقش این گونه همکاریهای ایران با کشورهای همسایه را در ثبات و توسعه اقتصادی منطقه بسیار با اهمیت توصیف کرد.

فتاح همچنین نقش ایران را در تامین برق مورد نیاز کشورهای عراق و افغانستان یادآور شد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با این اقدام به طور عملی در برقراری ثبات و رشد این کشورها نقش موثری ایفا می‌کند.

نخستین نشست برای بررسی موضوع آب در سطح سران کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه که از روز دوشنبه با حضور نمایندگان بیش از ‪ ۴۵‬کشور جهان در شهر "بپو" استان اویتای" ژاپن آغاز شده، عصر روز سه‌شنبه بکار خود پایان می‌دهد.

پرویز فتاح، وزیر نیرو به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در این نشست حضور یافته‌است و "رسول زرگر" معاون امور آب وزارت نیرو، "یزداندوست" رییس مرکز مطالعات آب کشور و همچنین "محسن طلایی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن وی را همراهی می‌کنند.

تغییرات آب و هوایی، سرمایه‌گذاری در بخش آب، منابع آبی و محیط زیست و گرمایش جهانی از جمله محورهای مورد بحث در این نشست است.

ایرنا
۱۳ آذر ۱۳۸۶ ۱۸:۰۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.