English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۶:۴۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

زمینه‌های همکاری ایران و الجزایر در بخش برق بررسی شد

زمینه‌های همکاری ایران و الجزایر در بخش برق بررسی شد
با حضور وزیر نیروی ایران در الجزیره زمینه‌های همکاری بین جمهوری‌اسلامی ایران و جمهوری الجزایر در بخش برق بررسی شد.

به گزارش ایرنا، در مذاکرات عصر شنبه " سید پرویز فتاح " وزیر نیروی ایران و هیات همراه با " نورالدین بوطرفه " مدیرعامل شرکت ملی تولید و توزیع برق و گاز الجزایر " سونلگاز" دو طرف نسبت به تبادل هیات‌هایی از کارشناسان و دست اندرکاران این بخش توافق کردند.

وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با تشریح توانمندی‌های کشورمان در تولید برق بر آمادگی شرکت‌های ایرانی برای ارایه تجربیات و توانایی‌های خود برای اجرای طرح‌های بزرگ در الجزایر تاکید کرد.

فتاح گفت: برغم تحریم‌ها و فشارهای ‪ ۲۸‬ساله اخیر علیه جمهوری اسلامی خوشبختانه موفق شدیم به پیشرفت و فناوری لازم دست یابیم و آماده‌ایم تجربیات خود را در اختیار الجزایر قرار دهیم.

وزیر نیرو افزود: ایران در زمینه ارایه فناوری و تجهیزات مورد نیاز در بخش سد و تولید برق آماده همکاری با الجزایر است.

وی اضافه کرد: ایران با تولید ‪ ۴۸‬هزار مگاوات برق در سال نخستین تولید کننده برق در منطقه است و بخشی از آن را نیز به کشورهای همسایه صادر می‌کند.

فتاح گفت: ایران هم اکنون سالانه شش هزار و ‪ ۵۰۰‬مگاوات برق از نیروی آبی سدها تولید می‌کند و طی سه سال آینده این رقم دو برابر خواهد شد.

وی افزود: امسال پنج هزار مگاوات برق به ظرفیت تولیدی کشور افزوده خواهد شد و از سال آینده نیز هر سال همین میزان افزایش تولید خواهیم داشت.

" نورالدین بوطرفه " مدیرعامل سونلگاز نیز در این دیدار گفت: از ‪۳۰‬ سال پیش تاکنون با علاقمندی تحولات انقلاب اسلامی در ایران را دنبال می‌کنیم و انقلاب ایران نیز مورد توجه و علاقه مردم الجزایر بوده است.

وی با تشریح برنامه‌های وسیع کشورش برای تولید و توزیع برق، علاقمندی دستگاه تحت سرپرستی خود را برای استفاده از توانمندی‌ها و تجارب ایران اعلام کرد.

در پایان مذاکرات، دو طرف توافق کردند با تبادل هیات‌های کارشناسی، زمینه‌های مشخص همکاری و مشارکت بررسی و برنامه‌ای بر اساس آن تدوین شود.

" سید پرویز فتاح " وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران روز شنبه برای دیدار با مقامات الجزایر در صدر یک هیات بلندپایه وارد این کشور شد.

وزیر نیرو در این سفر سه روزه با " عبدالعزیز بلخادم " نخست وزیر این کشور نیز دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

ایرنا
۱۸ آذر ۱۳۸۶ ۰۹:۳۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.