English
شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷, ۱۷:۴۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آخرین واحد نیروگاه سیکل ترکیبی کازرون وارد مدار شد

آخرین واحد نیروگاه سیکل ترکیبی کازرون وارد مدار شد
مدیرعامل سازمان توسعه برق ایران از راه‌اندازی آخرین واحد نیروگاه سیکل ترکیبی کازرون در استان فارس خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، محمد بهزاد تصریح کرد: با راه‌اندازی این واحد، از ابتدای امسال تاکنون بیش از 2400 مگاوات توسط سازمان به ظرفیت تولید برق کشور افزوده شد.

وی ظرفیت واحد سوم نیروگاه سیکل ترکیبی کازرون را 160 مگاوات عنوان کرد و افزود: با راه‌اندازی واحد سوم بخش بخار این طرح، ظرفیت نیروگاه سیکل ترکیبی کازرون به 1366 مگاوات افزایش یافت.

وی راه‌اندازی همه واحد‌های این نیروگاه را در افزایش پایداری شبکه برق استان فارس و منطقه جنوب کشور موثر دانست و اظهار کرد: به منظور رفع نیاز‌های این منطقه و افزایش بازده نیروگاه، ساخت بخش بخار این طرح در سه واحد 160 مگاواتی به اجرا درآمد.

وی با اشاره به این که واحد نخست این نیروگاه در اواخر سال گذشته راه‌اندازی شده بود، اضافه کرد: واحد دوم این نیروگاه در تیر ماه سال جاری با شبکه سراسری برق کشور سنکرون شد.

مدیرعامل سازمان توسعه برق ایران تصریح کرد: به منظور بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی، در این پروژه از حداکثر توان مهندسی و تجهیزات ساخت داخل استفاده شده است.

او از تامین بخشی از برق موردنیاز استان فارس و منطقه جنوب کشور، تقویت شبکه برق این مناطق و شبکه سراسری برق کشور، توسعه صنعت و افزایش زمینه‌های اشتغال را از مهمترین دلایل احداث نیروگاه کازرون خواند و گفت: با راه اندازی واحد سوم این طرح به اهداف تعیین شده دست یافتیم.

مدیرعامل سازمان توسعه برق ایران در عین حال با اشاره به این که از ابتدای سال جاری تاکنون 17 واحد نیروگاهی توسط سازمان با شبکه سراسری برق کشور سنکرون شده است، یادآور شد: این واحد‌ها در نیروگاه‌های عسلویه، فردوسی، جهرم، رودشور، ارومیه، کازرون، شیروان، کهنوج و نکا پراکنده شده‌اند.

بهزاد با بیان این که با راه‌اندازی این واحد‌ها از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 2400 مگاوات توسط سازمان توسعه برق ایران به ظرفیت تولید برق کشور افزوده شده است، تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال جاری نیز واحد‌های دیگری توسط سازمان وارد مدار تولید برق کشور خواهد شد.

برپایه این گزارش، نیروگاه سیکل ترکیبی کازرون در سه فاز به مرحله اجرا درآمده است که فاز نخست آن در سال 70 و با ساخت دو واحد گازی و هر کدام با ظرفیت 125 مگاوات آغاز شد. فاز دوم این نیروگاه نیز در سال 82 و با ساخت چهار واحد 159 مگاواتی صورت گرفته و به این ترتیب ظرفیت نیروگاه کازرون از طریق تولید شش واحد گازی به بیش از 800 مگاوات افزایش یافت. فاز سوم این نیروگاه نیز شامل توسعه و ساخت سه واحد بخار هر کدام با ظرفیت 160 مگاوات است.

ایسنا
۴ دی ۱۳۸۶ ۲۰:۳۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.