English
سه شنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸, ۱۶:۳۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دستگاه تنظیم کننده اتوماتیک اسید در سطح باتری ساخته شد

دستگاه تنظیم کننده اتوماتیک اسید در سطح باتری ساخته شد
دستگاه تنظیم کننده تمام اتوماتیک و نشانگر سطح اسید در سطح باطری به همت مخترع ایرانی ساخته شد.

یه گزارش سرویس علم و فن آوری  پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس رسول شاهسونی مخترع ایرانی در خصوص این دستگاه گفت: در نوع اول این دستگاه بدون تغییرات اساسی روی تمام باتری‌های اسیدی موجود سوار شده و نوع دیگر آن با 20 درصد تغییرات از طرف کارخانه سازنده در باتری انجام می‌شود.
وی افزود: شیوه کار آن به این شکل است که بر روی 6 دریچه باتری اسیدی یک دریچه مرجع ورودی اسید قرار داده شده و بر روی 6 دریچه قبلی شناور قرار داده می‌شود که به طور اتوماتیک سطح اسید را تعیین و در صورت کمبود کامل می‌کند و به هیچ‌وجه خانه‌های باتری خالی نمی‌شود.
این مخترع ایرانی ادامه داد: با استفاده از این روش از فرسودگی باتری جلوگیری می‌کند و عمر باتری طولانی می‌شود، در این روش شخص هیچ‌گونه تماسی با اسید ندارد و در مواقع ذیق وقت و در مواقعی که راننده به علت فراموشی و بی‌حوصلگی از نگاه کردن اسید باتری امتناع می‌کند، به طور اتوماتیک خانه های باتری پر می‌شود.
وی افزود: ازطرف دیگر برای این‌که به راننده جهت کمبود احتمالی اسید خبر دهد هشدار دهنده و چراغ باتری در ماشین نصب شده که توسط سنسورهای نوری و مغناطیسی عمل می‌کند و راننده را از کمبود احتمالی اسید و شارژ باتری مطلع می‌کند.
شاهسونی گفت: با این دستگاه از رسوب مواد و وارد شدن خاک و مواد اضافی به باتری جلوگیری می‌شود و همچنین مقدار اسید خالص را اندازه‌گیری می‌کند و قادر است مقدار H اسیدی باتری را به راننده نشان دهد و به راننده یادآوری می‌کند که باید اسید به باتری اضافه کند یا آب مقطر و با این کار هیچ وقت اسید آن از درجه مورد نظر کمتر نمی‌شود و در نتیجه باتری خراب نمی‌شود و عمر باتری افزایش می‌یابد.

خبرگزاری فارس
۳۰ مرداد ۱۳۸۸ ۱۱:۵۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.