English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۱۶:۱۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

احداث دو نیروگاه برق در کرمان در حال انجام است

احداث دو نیروگاه برق در کرمان در حال انجام است
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان کرمان گفت: احداث دو نیروگاه 1000 مگاواتی در کهنوج و 500 مگاواتی در سیرجان و دو مرکز تولید انرژی در بافت و بم در دست اقدام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس علی‌اصغر نصراللهی امروز اظهار داشت: از شاخص‌های صنعت رشد انرژی الکتریکی است و مصرف انرژی برق در صنایع، کشاورزی و مصارف خانگی قابل توجه است.
وی افزود: 35 تا 40 درصد مصرف انرژی برق در بخش‌ کشاورزی و 25 درصد در بخش خانگی مصرف می‌شود.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای کرمان گفت: اگر انرژی برق با قیمت واقعی عرضه شود، اسراف و زیاده‌روی بسیار کاهش می‌یابد.
نصراللهی ادامه داد: به علت نیاز سال 91 و افق هشت سال آینده استان و اینکه باید زیرساخت صنایع را جوابگو باشیم، احداث دو نیروگاه 1000 مگاواتی در کهنوج و 500 مگاواتی در سیرجان و دو مرکز تولید انرژی در بافت و بم در دست اقدام است و فاز مطالعاتی آنها آغاز شده و بخش خصوصی انجام عملیات را به عهده گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: چهار سطح ولتاژ در استان کرمان داریم که عبارتند از شبکه انتقال 230 و 400 کیلوولت که مجموعه دکل‌ها، خطوط و پست‌های ارتباطی است و با شبکه توزیع 63 و 132 کیلووات مجموعا 7 هزار و 300 کیلومتر شبکه انتقال و توزیع در سطح استان کرمان وجود دارد.
نصراللهی گفت: با در نظر گرفتن وسعت استان کرمان استفاده از فناوری نوین در عرصه‌های مختلف در دستور کار است و در راستای آموزش و ارتقای کیفی همکاران و انگیزه‌مندی آنها باید تلاش بیشتری داشته باشیم.
وی در مورد اهم فعالیت‌های این شرکت افزود: تکمیل و احداث خط 400 کیلوولت نیروگاه کرمان به بم، بازسازی و تکمیل شبکه توزیع بم و بروات با اعتباری معادل 55 میلیارد تومان که مراحل پایانی آن در حال انجام است.
نصراللهی ادامه داد: افزایش ظرفیت پست‌های کهنوج، اسلام‌آباد و ... با اعتباری حدود 5 میلیارد تومان، افزایش ظرفیت پست انتقال کهنوج به میزان 160 مگاوات آمپر با هزینه بیش از 4 میلیارد تومان از دیگر فعالیت‌های این شرکت در 5/1 سال اخیر است.
وی گفت: برنامه مطالعاتی بلند مدت 10 ساله و شش ساله نیاز مصرف استان طراحی و به تهران ارسال شده و پس از تصویب اجرا می‌شود.
مدیرعامل شرکت منطقه‌ای کرمان خاطرنشان کرد: برنامه‌های توسعه شبکه زیرساخت را در دست اجرا داریم و تا سال 96 تمام می‌شود و حدود 57 پروژه کوچک و بزرگ مصوب و در دست اقدام است که نیاز به اعتباری بیش از 450 میلیارد تومان دارد و تا سال 91 اجرا می‌شوند.
نصراللهی ادامه داد: در بعضی از روزهای خرداد ماه به علت محدودیت شبکه عمدتا در عنبرآباد و جیرفت حداقل پنج و حداکثر پنج مگاوات افت ولتاژ داشتیم و مجبوریم که خاموشی بدهیم تا افت ولتاژ جبران شود.
وی گفت: با بهره‌برداری خط 400 کیلوولت نیروگاه کرمان به بم در تیرماه جاری بعد از چند سال ولتاژ 230 در بم راه‌اندازی شد، ولتاژ عنبرآباد و کهنوج دو تا سه کیلوولت روی شبکه انتقال 230 افزایش پیدا کرد و اثر فزآینده‌ای در کاهش خاموشی‌های ناشی از افت ولتاژ منطقه دارد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای کرمان تصریح کرد: از حیث اجرای انتقال 230 کیلوولت سرعت بالا و دقت در چند سال گذشته کرمان رتبه نخست کشور را دارد و این طرح در کمترین زمان با کیفیت و دقت مطلوب عملیاتی به بهره‌برداری رسید و موجب تشویق معاون وزیر، استاندار و مدیر شرکت توانیر شد.

خبرگزاری فارس
۳۱ مرداد ۱۳۸۸ ۱۰:۱۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.