English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۲۱:۰۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نخستین واحد نیروگاه زنجان به بهره‌برداری می‌رسد

نخستین واحد نیروگاه زنجان به بهره‌برداری می‌رسد
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای زنجان گفت: نخستین واحد نیروگاه برق شماره 3 زنجان اردیبهشت ماه سال آینده وارد مدار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس  ناصر اسکندری عصر امروز در جلسه ستاد سرمایه‌گذاری استان زنجان اظهار کرد: ساخت چهار نیروگاه برق در استان زنجان یکی از مصوبات بزرگ رئیس جمهور و هیئت دولت در دور اول سفر به استان زنجان است.
وی با بیان اینکه نیروگاه شماره 3 در حال حاضر با 48 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است افزود: نیروگاه شماره 3 در چهار مرحله هر کدام به فاصله 45 روز از یکدیگر وارد مدار خواهند شد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای زنجان در زمینه وضعیت اجرای نیروگاه شماره 4 نیز اظهار کرد: سرمایه‌گذاری این طرح توسط بانک ملی ایران در استان انجام خواهد شد که به خاطر تغییرات مدیریتی این بانک در حال حاضر اجرای طرح با کندی روبرو شده است.
وی ظرفیت هر کدام از نیروگاه‌ها را 500 مگا وات اعلام کرد و افزود: امیدواریم عملیات اجرایی این نیروگاه هر چه زودتر آغاز شود.
اسکندری در زمینه نیروگاه شماره یک نیز افزود: ساخت نیروگاه شماره یک با شرکت سرمایه‌گذاری «منترل قدرت» بسته شده است و اجرای طرح به پیمانکار EPC واگذار شده است.
وی با اشاره به اینکه اجرای طرح نیروگاه شمار یک و دو در تامین زمین مورد نظر مشکل داشتند افزود: پیگیرهای انجام شده مشکل زمین هر دو نیروگاه برطرف شده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای زنجان ادامه داد: با برطرف شدن بحث زمین نیروگاه شماره دو باید سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری در این بخش سوق داد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به ساخت نیروگاه‌های کوچک در شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و افزود: ساخت نیروگاه‌های کوچک در استان متقاضی خوبی دارد.
این مقام مسئول تعداد متقاضیان احداث نیروگاه‌های کوچک را در شهرک‌های صنعتی 11 نفر اعلام کرد و افزود: تا کنون با تقاضای سه سرمایه‌گذار موافقت شده است.
وی تحویل زمین تا 2 هزار متر به سرمایه‌گذاران به طور رایگان را یکی از تسهیلات دولت در این بخش برشمرد و افزود: پرداخت تسهیلات بانکی یکی دیگر از تسهیلاتی است که اخذ آن از بانک‌ها از مشکلات پیش روی سرمایه‌گذاران است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای زنجان وجود صنعت برق را یکی از زمینه‌های پیشرفت و توسعه منطقه اعلام کرد و افزود: وزارت نیرو برق را به صورت تضمینی از نیروگاه‌های کوچک خریداری می‌کند.
وی با اشاره به اینکه دولت یارانه خوبی در این زمینه اختصاص داده است یادآور شد: وزارت نیرو برق را به قیمت 32 تا 37 تومان از تولید‌کننده خریداری کرده و به قیمت 16 تومان توزیع می‌کند.

خبرگزاری فارس
۲۱ شهریور ۱۳۸۸ ۲۱:۰۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.