English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۵۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر اقتصاد: نگویید لایحه هدفمند‌کردن یارانه‌ها داروی تلخ است، بگذارید بدون التهاب آن را اجرا کنیم

وزیر اقتصاد: نگویید لایحه هدفمند‌کردن یارانه‌ها داروی تلخ است، بگذارید بدون التهاب آن را اجرا کنیم
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها به افزایش قدرت خرید مردم، افزایش بهره وری و کاهش اتلاف منابع منجر می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر ، سید شمس الدین حسینی  در مراسم راه اندازی تالار معاملات بین المللی نفت ، در خصوص لایحه هدفمند کردن یارانه ها گفت: ایران در سالهای گذشته از نقیصه ساختاری رنج می برد و بخشی از ثروت مردم را که متعلق به خودشان بود توسط دولت قیمت گذاری می شد که نتیجه این امر کاهش رفاه برای برخی از اقشار جامعه بود.
به گفته حسینی اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه ها منجر به افزایش قدرت خرید مردم و افزایش بهره وری و کاهش اتلاف منابع می شود. وی افزود: با اصلاح قیمتها الگوی تولید مصرف اصلاح می شود.
وزیر اموراقتصادی و دارایی با بیان اینکه تصور می کنم در این زمینه اطلاع‌رسانی درستی انجام نشده است، گفت : گاهی شاهد هستیم که از طرح تحول اقتصادی به عنوان یک داروی تلخ یاد می‌شود که باید این التهاب آفرینی را که مانعی در مسیر اجرای نسخه شفابخش اقتصاد است، کنار گذاشت.
حسینی تاکید کرد: اجرای این طرح برای اقتصاد ایران ، اجتناب ناپذیر است به طوری که گزارش مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی نشان می‌دهد که طی هشت سال آینده امکان صادرات برای نفت وجود ندارد. امروز در اقتصاد ایران گام‌های بزرگی برداشته شده و از کشورهای منطقه می‌خواهیم تا در این زمینه به ما بپیوندند تا تعیین کننده قیمت در منطقه باشیم.
خبرگزاری مهر
۵ آبان ۱۳۸۸ ۱۱:۱۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.