English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۱۹:۵۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

حمایت از بخش تولید در کشور بسیار کمرنگ است

حمایت از بخش تولید در کشور بسیار کمرنگ است
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم گفت: حمایت از بخش تولید در کشور بسیار کمرنگ است که باید با ساز و کارهای موثر در این عرصه گامهای موثر برداشت.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری مهر بهمن محمد یاری اظهارداشت: با وجود اینکه تمامی مسئولان و دست اندرکاران کشور درصدد حمایت از تولید کنند گان هستند اما عملاً اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.
وی با اشاره به اینکه حمایت از تولید کنند گان در رونق بخش تولید، اشتغال و حفظ منافع ملی کشور بسیار مؤثر است، اظهارداشت: تولید تنها راه نجاتبخش کشور است و باید توجهی ویژه به این امر شود.
وی همچنین با اشاره به اینکه توسعه نیا فتگی صنعتی با ورود بخش خصوصی رفع می ‌شود، افزود: بخش خصوصی با داشتن منابع بی ‌پایان و بدون محدودیت می ‌تواند در عرصه تولید و صنعت گامهای خوبی بردارد و دولت نیز تنها باید نقش حمایت و نظارت بر امر تولید بخش خصوصی را اعمال کند.
نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس هشتم نگرانی تولید کننده درقبل و بعد از تولید را به عنوان مهمترین دغد غه بخش خصوصی برای حضوردرعرصه فعالیتهای تولیدی و صنعتی دانست و یاد آورشد: می ‌توان با ایجاد امکانات، زیرساختها و مشوقها لازم زمینه ای را فراهم آورد که بخش خصوصی بدون داشتن دغدغه تامین منابع اولیه، سرمایه درگردش، فروش محصول، واردات و صادر ات تولیدات به فعالیت بپردازد.
وی در ادامه توسعه صنعت را در بهبود ساختار اقتصادی و اشتغالزای پایدار گیلان موثر دانست و بیان داشت: صنعت تنها بخشی است که می تواند چراغ توسعه استان را روشن کند.
محمد یاری خاطر نشان کرد: استان گیلان با توجه به اینکه در گذشته آنطور که باید نتوانسته سرمایه گذاری خاصی در بخشهای مختلف جذب کند و امروز به توسعه صنایع در دو بخش مادر و کوچک نیازمند است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم به نقش صنایع کوچک در اشتغالزای و تمرین برای فعالیت جمعی به منظور ایجاد واحد های صنعتی بزرگ را موثر ارزیابی کرد و یاد آورشد: با توسعه بخش صنعت باید برای بهبود ساختار اقتصادی و اشتغالزای پایدار تلاش شود.
خبرگزاری مهر
۱۲ آبان ۱۳۸۸ ۱۰:۵۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.