English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۱۸:۱۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تشکیل اتاق فکر دولت و مجلس برای کنترل تورم

تشکیل اتاق فکر دولت و مجلس برای کنترل تورم
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ، پیشنهاد تشکیل اتاق فکری میان دولت و مجلس برای شناسایی عوامل تورم، راهکارهای کنترل آن و جبران سیاست‌های اشتباه گذشته را ارائه داد.

ارسلان فتحی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی برنا با بیان اینکه این اتاق فکر باید متشکل از نمایندگان اقتصادی مجلس، وزرای اقتصاد و بازرگانی و رئیس‌کل بانک مرکزی باشد، اظهار داشت : برای نجات کشور از تورم که گریبان‌گیر جامعه است، باید هرچه زودتر چنین اتاق فکری تشکیل شود.

به گفته وی وزیر بازرگانی این پیشنهاد را پذیرفته و وعده داده است تا پس از بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها در مجلس، جلسات مشترکی برای این منظور برگزار شود. به این ترتیب تصمیمات هیات‌وزیران، با نگاه کارشناسی کمیسیون‌های مجلس برای مهار تورم هماهنگ خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه هنوز مجلس در حال بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه‌هاست، افزود: هنوز این لایحه به قانون تبدیل نشده، برخی افراد سودجو اقدام به افزایش قیمت کالاها نموده و وانمود می‌کنند که با تصمیم نهایی آن، همه‌چیز گران خواهند شد.
فتحی‌پور در پاسخ به سوالی که به چگونگی کنترل وضعیت کنونی اشاره داشت، گفت: دولت باید با کنترل تورم، به حمایت از صنایع پرداخته و نرخ بهره بانکی را برای تولیدگران کاهش دهد.
به گفته نماینده کلیبر دولت و مجلس باید هرچه زودتر تدبیری بیاندیشند و نرخ بهره بانکی برای تولیدکنندگان را از 24 درصد به یک عدد یک‌رقمی کاهش دهد. برای این منظور با برداشت از حساب ذخیره ارزی می‌توان تسهیلات بیشتری را در این زمینه قائل شد.
فتحی‌پور در پایان گفت: از آنجا که در لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها، 30 درصد از پرداخت یارانه‌ها به بخش صنعت و کشاورزی تخصیص یافته است، امیدواریم بخشی از تورم کنونی با اجرای این لایحه جبران شود.
۲۶ آبان ۱۳۸۸ ۰۹:۱۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.