English
جمعه، ۲۷ دی ۱۳۹۸, ۲۳:۴۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مهندس کدخدایی گزینه اصلی مدیرعاملی شرکت فراست

مهندس کدخدایی گزینه اصلی مدیرعاملی شرکت فراست
    بنا به اخبار واصله مهندس کدخدایی به عنوان گزینه اصلی مدیرعاملی شرکت فراست مطرح شد . مهندس کدخدایی  فعالیت خود را از صنایع دفاع آغاز نمود در دهه هفتاد به عنوان اولین مدیرعامل شرکت صانیر که توسط  جمعی از مدیران بخش دولتی و خصوصی تاسیس انتخاب شد . وی قریب به 12 سال مدیرعامل شرکت صانیر ماند و کارنامه قابل قبول را در این شرکت از خود برجای گذاشت . در سال 1384 شرکت صانرژی را بنیان نهاد . از سمتهای دیگر وی می توان به عضویت در هیات مدیره انجمن صادرات خدمات فنی و مهندسی اشاره کرد . مطرح شدن نام مهندس کدخدایی به عنوان گزینه اصلی برای تصدی پست مدیرعاملی این مجموعه سئوالاتی را پیش روی سهامداران آن می گذارد که باید بدان پرداخت . باید دید دانش ، سوابق و تجربیات اجرایی مهندس کدخدایی در این عرصه و اهداف ، سیاستها و برنامه های پیش روی این شرکت تا چه میزان نوید بخش انتخابی مناسب است ؟
 صرفه نظر از نامهای مطرح برای انتخاب مدیرعامل این شرکت می توان به چند دغدغه اصلی سهامداران شرکت فراست اشاره کرد که باید در انتخابهای مناسب ملحوظ نظر باشد . شرکت فراست با مشارکت 68 شرکت فعال و قدرتمند در عرصه صادرات با به عرصه وجود می گذارد به کارگماری مدیرانی را می طلبد که بتوانند این شرکت بزرگ را هدایت و راهبری کنند . مدیران آینده این شرکت باید از تجربه و دانش کافی برای هدایت شرکتی در این حد و اندازه برخوردار باشد . این قابلیت آنجا اهمیت بیشتری می یابد که بدانیم 68 شرکت سهامدار از صنایع و کسب و کارهای متنوعی تشکیل شده اند که ایجاد توزان و تعادل میان خواسته ها و انتظارات آنها چالشی اساسی است .
    شاید دغدغه دیگر سهامداران ، رقابت این شرکت نوبنیان با سهامداران خود باشد. اگرچه هدف اصلی از تشکیل این شرکت بازاریابی عنوان شده است اما این تحقق این هدف به ویژگیها و سبکهای رفتاری و مدیریتی سکانداران آینده آن نیز وابسته است و این اطمینان که مدیران آینده این شرکت کشش و رغبتی به سوی پروژهایی که خود در آن تخصص بیشتری دارند از خود نشان ندهند نیز باید در تصمیمات نمایان گردد تا  سهامداران از سهم مناسب خود از پرتفلیوی پروژهای پیش رو اطمینان حاصل کنند .
   قائل شدن نقشی حمایتی برای این شرکت از سهامداران خود و تلاش برای جذب تسهیلات و خط اعتباری دولتی و حمایتهای لازم و... ویژگی ممتاز دیگری را در مدیران آینده آن الزامی می کند . این ویژگی ممتاز  توان و قدرت چانه زنی و لابی گری با ذینفعان داخلی و خارجی است که می تواند ضامن این نقش حیاتی برای سهامداران آن باشد .  
به هر طریق سئوالات و دغدغه های اصلی سهامداران این شرکت بسیار است که باید دید انتخاب مدیران آینده آن تا چه میزان از این دغدغه ها می کاهد و امیدوارها را  در تحقق اهداف از پیش تعیین شده می افزاید.
 
 
۱۰ آذر ۱۳۸۸ ۱۲:۳۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.