English
یکشنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹, ۰۱:۳۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

عرضه بلوک 20درصدی مپنا به تعویق افتاد

عرضه بلوک 20درصدی مپنا به تعویق افتاد
مدیرعملیات بازار شرکت بورس گفت: بلوک 20 درصدی سهام مپنا قطعا " در این هفته عرضه نمی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، علی صحرایی در رابطه با عرضه بلوک 20درصدی سهام مپنا که به گفته مهدی عقدایی معاون سازمان خصوصی سازی قرار بود در این هفته انجام شود، اظهار داشت: عرضه این بلوک قطعا " در هفته جاری انجام نخواهد شد.
وی ادامه داد: سازمان خصوصی سازی مکاتباتی در این باره انجام داده،اما با توجه به لزوم رعایت فاصله 4 روزه بین درج آگهی و عرضه در صورتی که درج آگهی امروز هم انجام شود امکان عرضه آن طی روزهای این هفته وجود ندارد.
این اظهار نظر در حالی اعلام شده که پیگیری های فارس نشان می دهد علاوه بر مورد فوق،عامل اصلی در تعویق واگذاری بلوک 20 درصدی مپنا، اقدام سازمان خصوصی سازی در ممانعت از حضور 4 مجموعه صبا تامین و شستا، مهر اقتصاد ایرانیان، صندوق کارکنان فولاد و توسعه معادن و فلزات در مزایده ها و عرضه سهام به دلیل تاخیر در پرداخت اقساط 300 میلیارد تومانی است.
براین اساس ، با توجه به عدم موافقت اولیه مسئولان بازار سرمایه با چنین درخواستی و لزوم بررسی آن توسط شورای عالی بورس، مقرر است عرضه عمده سهام شرکت ها توسط سازمان خصوصی سازی (از جمله مپنا) بعد از تعیین تکلیف اقدام بحث برانگیز سازمان خصوصی سازی انجام شود. به این ترتیب زمان واگذاری این بلوک و دیگر بلوک های دولتی در هاله ایی از ابهام قرار دارد.
براساس این گزارش ، بلوک20 درصدی سهام شرکت مپنا قرار بود 18 آبان برای چهارمین بار در سه سال اخیر عرضه شود تا طی آن یک میلیارد و 590 میلیون سهم این شرکت به قیمت پایه هر سهم 270 تومان به حراج گذاشته ‌شود،اما در آن تاریخ بدون دلیل روشنی این عرضه به تعویق افتاده بود. اما مسئولان سازمان خصوصی سازی ،
در نظر داشتند از طرق کارگزاری بهمن اقدام به عرضه مجدد این بلوک کنند.

خبرگزاری فارس
۲۸ دی ۱۳۸۸ ۱۲:۰۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.