English
یکشنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹, ۰۱:۲۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رفع مانع عرضه بلوک 20درصدی مپنا

رفع مانع عرضه بلوک 20درصدی مپنا
مدیر عملیات بازار شرکت بورس از رقابت متقاضیان خرید بلوک 4 درصدی بانک ملت و قیمت 143 تومان هر سهم خبر داد و گفت: با اصلاح نامه عرضه بلوک 20درصدی مپنا و لحاظ مصوبه جدید شورای عالی بورس در عرضه های جدید، زمینه واگذاری این بلوک در هفته آینده فراهم می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس، علی صحرایی در رابطه با عرضه امروز بلوک 4 درصدی بانک ملت که هیئت واگذاری 23 آذر ماه قیمت پایه هر سهم را 140 تومان تعیین کرده بود اظهار داشت: در جریان معاملات امروز بازار سهام ، سازمان خصوصی سازی از طریق کارگزاری خبرگان سهام ، 524 میلیون سهم بانک ملت را به صورت یکجا و نقد و اقساط عرضه کرد که با رقابت چند متقاضی مواجه شد.
وی ادامه داد: با این رقابت ، قیمت هر سهم این تعداد سهام عرضه شده به هزار و 431 ریال رسید و ادامه رقابت به شنبه آینده موکول شد.
مدیر عملیات بازار شرکت بورس در برابر این سئوال که با توجه به مصوبه شورای عالی بورس در خصوص ممنوع المعامله نبودن 4 مجموعه بزرگ فعال در عرضه های آینده سازمان خصوصی سازی،آیا مانع عرضه بلوک 20 درصدی سهام مپنا (که قرار بود در این هفته عرضه شود) برطرف شده پاسخ داد: شورای عالی بورس در حالی درخواست سازمان خصوصی سازی مبنی بر عدم حضور نهادهای مالی بدهکار را قبول نکرد که شرکت‌های دارای بدهی معوق به سازمان خصوصی سازی و یا عدم مشمول استمهال، می‌توانند در عرضه های بلوکی سهام حضور داشته باشند اما در صورت خرید بلوک های جدید،باید ظرف 30 روز کاری (مهلت پرداخت وجه نقدی معامله) نسبت به تسویه بدهی های گذشته اقدام کنند.
صحرایی ادامه داد: بنابراین، این مصوبه مورد قبول سازمان خصوصی سازی قرار گرفته و در صورت اصلاح نامه عرضه بلوک20 درصدی مپنا توسط این سازمان و لحاظ شدن مصوبه جدید شورای عالی بورس،زمینه واگذاری این بلوک در هفته آینده فراهم است.
به گزارش فارس ، سازمان خصوصی سازی هفته گذشته با ارسال نامه ایی به شرکت بورس اعلام کرده بود 4 مجموعه صبا تامین و شستا، مهر اقتصاد ایرانیان، صندوق کارکنان فولاد و توسعه معادن و فلزات به دلیل تاخیر در پرداخت اقساط 300 میلیارد تومانی ، نباید در مزایده ها و عرضه سهام شرکت های دولتی حضور داشته باشند.
با این اتفاق، واگذاری بلوک20 درصدی سهام شرکت مپنا که پیش از این به دلیل تعویق نامشخص در 18 آبان به هفته گذشته موکول شده بود، با هاله ای از ابهام مواجه شد.
به این ترتیب و با توجه به برطرف شدن مانع سازمان خصوصی سازی ، احتمالا " هفته آینده برای چهارمین بار طی سه سال اخیر ، یک میلیارد و 590 میلیون سهم مپنا به قیمت پایه هر سهم 270 تومان بوسیله کارگزاری بهمن به حراج گذاشته می ‌شود.

خبرگزاری فارس
۳۰ دی ۱۳۸۸ ۱۹:۲۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.