English
یکشنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹, ۰۱:۳۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مپنا به خانه خود بازگشت!

مپنا به خانه خود بازگشت!
در جریان معاملات روز شنبه سرانجام طلسم واگذاری بلوک مپنا شکست و سازمان خصوصی سازی، پس از تاخیر چهار باره در فروش بلوک مپنا، 20 درصد از سهام این شرکت معادل یک میلیارد و 590 میلیون سهم را به همان قیمت پایه به یکی از شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نیرو واگذار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) امروز هر سهم مپنا به قیمت 291 تومان و به ارزش 462 میلیارد و 690 میلیون تومان عرضه شد و بدون هیچ گونه رقابتی توسط کارگزاری مفید به یکی از شرکت‌های آب و برق که وابسته به وزارت نیرو است به صورت 20 درصد نقد و 80 درصد اقساط واگذار شد که خریدار این بلوک باید ظرف 20 روز نسبت به پرداخت وجه نقد معامله اقدام کند.
گرچه مهری ـ‌ مدیرعامل کارگزاری مفید ـ در گفت‌وگو با ایسنا از اعلام نام خریداران خودداری و اعلام کرد که اسامی خریداران ظرف یک هفته آینده قطعی و منتشر می‌شود اما بررسی ایسنا از ماهیت خریدارن سهام بلوکی مپنا نشان می‌دهد که این سهم توسط کارگزاری مفید برای شرکتی از مجموعه وزارت نیرو به نام "شرکت سرمایه‌گذاری کارکنان مپنا و شرکا" خریداری شده است.
فروش سهام بلوکی شرکت مپنا توسط سازمان خصوصی سازی و خرید این شرکت توسط زیرمجموعه وزات نیرو حاکی از آن است که بلوک 20 درصدی شرکت مپنا پس از چهار بار تاخیر در عرضه طی سال های گذشته مجددا به خانه خود بازگشت!
به گزارش ایسنا 8/4 درصد معادل 388 میلیون سهام شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران (مپنا) در چهارم شهریور 86 با قیمت 135 تومان در بورس عرضه شد.
امروز همچنین همزمان با عرضه بلوکی مپنا، عرضه بلوک 20 درصدی بیمه البرز معادل 52 میلیون سهم اولین شرکت بیمه ای حاضر در بورس در نرخ پایه هزار تومان عرضه شد که بدون هیچ رقابتی این بلوک نیز به یکی از زیر مجموعه‌های بانک ملت واگذار شد.
این عرضه بوسیله کارگزاری رضوی انجام شد و توسط کارگزاری بانک ملت برای یکی از شرکت‌های زیر مجموعه این بانک به نام شرکت یاس ارغوانی خریداری شد.
به گزارش ایسنا شرکت یاس ارغوانی که در حال حاضر حدود 13 درصد از بیمه آسیا را از بازار جمع کرده و در اختیار دارد، با خرید بلوک 20 درصدی بیمه البرز، سبد بیمه‌ای خود را تکمیل کرد.
ایسنا
۱۰ بهمن ۱۳۸۸ ۱۹:۵۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.