English
یکشنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹, ۰۰:۴۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

شکست طلسم فروش بلوکی مپنا

شکست طلسم فروش بلوکی مپنا
بلوک 20‌درصدی مپنا سرانجام، در چهارمین عرضه از سوی سازمان خصوصی‌سازی به وکالت از «ساتکاب» فروش رفت.

دنیای اقتصاد نوشت بلوک 20‌درصدی مپنا که از سوی کارگزاری مفید احتمالا برای یکی از زیرمجموعه‌های وزارت نیرو روز گذشته خریداری شد، در عرضه‌های قبلی با ناکامی در بازار سهام مواجه شده بود.
این در حالی است که برای هر بار تعویق در عرضه یاد شده دلیلی اذعان نمی‌شد و اطلاعیه ای مبنی بر لغو عرضه، به بازار منعکس نمی‌شد.در نهایت گمانه زنی‌ها نیز در خصوص بلوک مپنا به پایان رسید و پس از گذشت چهار ماه از اولین عرضه این بلوک 20‌درصدی، طلسم عرضه آن شکسته شد. این بلوک در بازار اول معاملات عرضه شد و به این ترتیب یک‌میلیارد و 590میلیون سهم مپنا به قیمت پایه هر سهم 291تومان از سوی کارگزاری بهمن به حراج گذاشته شد. بلوک یاد شده در قیمت پایه به فروش رسید.
بانک ملت «البرز» خرید
همچنین در معاملات روز گذشته، آستان قدس رضوی بلوک 20‌درصدی «بیمه البرز» را به قیمت پایه یک هزار تومان از سوی سازمان خصوصی‌سازی در بورس عرضه کرد که بانک ملت این بلوک را در همان قیمت پایه تعیین شده از طریق کارگزاری بانک ملت خریداری کرد. بر این اساس 52میلیون سهم بیمه البرز به صورت یکجا و نقد از سوی کارگزاری رضوی در بازار اول معاملات عرضه شد که در قیمت پایه به فروش رفت.
با خرید این بلوک و با احتساب تملک بیش از 16درصد سهام بیمه آسیا توسط زیرمجموعه‌های بانک ملت، این بانک در دو شرکت بیمه خصوصی‌ شده صاحب یک کرسی هیات مدیره می‌شود.

دنیای اقتصاد
۱۱ بهمن ۱۳۸۸ ۰۹:۵۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.