English
جمعه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۹, ۲۰:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر نیرو گفت : در برنامه پنجم توسعه ساخت نیروگاه هایی با قدرت دو هزار مگاوات برای استفاده از انرژی های نو پیش بینی شده است.

وزیر نیرو گفت : در برنامه پنجم توسعه ساخت نیروگاه هایی با قدرت دو هزار مگاوات برای استفاده از انرژی های نو پیش بینی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا وزیر نیرو با بیان این مطلب ،گفت:" بازدهی نیروگاه ها در طول سالهای آتی باید از 38 درصد به 45 درصد برسد."
مجید نامجو در مراسم افتتاح همزمان 31 پروژه برق منطقه ای تهران با اشاره به آبگیری 22 پروژه سد تا پایان سال جاری گفت:" این اقدام رکورد بزرگی محسوب شده و برای اولین بار در کشور اتفاق می افتد. "
نامجو وزارت نیرو را  پروژه محوردانست و گفت:" اگر بودجه های این وزارت خانه  اجازه دهد، برای آسایش هر چه بیشتر مردم کار تولیدیبیشتری انجام میدهیم.
وی خاطرنشان کرد: اگر سازمان انرژی هسته ای، نیروگاه بوشهر را به ثمر برساند وزارت نیرو نیز به نحو احسن از آن بهره برداری خواهد کرد."
وی طولانی شدن زمان پروژه ها را یکی از عواملی دانست که راه اندازی طرح ها را غیر اقتصادی می کند و  گفت :" به طور حتم طرح هدفمند کردن یارانه ها اوضاع صنعت آب و برق کشور را مانند اقتصاد کشور متحول خواهد کرد."
نامجو در خصوص طرح هدفمند کردن یارانه ها گفت: "این طرح با اصلاح قیمت برق به سامان می رسد و باعث رونق صنعت برق کشور خواهد شد."
وی ابراز امیدواری کرد با هدفمند کردن یارانه ها مشکلات صنعت برق نیز برطرف گردد.
به گفته نامجو،وزارت نیرو کارهای توسعه ای خود را با قوت هرچه تمام تر ادامه می دهد و در هر سال نزدیک به پنج هزار مگاوات برق وارد مدار خواهد شد.

مجید نامجو با اشاره به ادعای غرب دررابطه با اعمال تحریم های جدید و تحت الشعاع قراردادن صنایع ایران گفت:" مدیران یک شرکت چینی در دفتر وزیر جلسه ای داشتند که در این جلسه مدعی کمک به ایران در زمان تحریم بود ند و اعلام کردند که حاضرند کارهایی را در این خصوص انجام دهند که بنده نیز در پاسخ به آنها گفتم که ایران از تحریم ها هراسی ندارد و اگر تحریمی باشد خوشحال می شود زیرا این تحریم ها باعث می شود مشکلات کشور توسط متخصصان داخلی رفع شود."

۱۴ بهمن ۱۳۸۸ ۱۹:۲۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.