English
سه شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۹, ۰۰:۰۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مدیرعامل سازمان انرژی های نو اعلام کرد: کاهش مصرف گاز با راه اندازی نیروگاههای برق بادی

مدیرعامل سازمان انرژی های نو اعلام کرد:
کاهش مصرف گاز با راه اندازی نیروگاههای برق بادی
مدیرعامل سازمان انرژی های نو ایران با بیان اینکه مجموع ظرفیت دو نیروگاه برق بادی بینالود و منجیل در شرایط فعلی سالانه بیش از 220 میلیون کیلووات ساعت است، گفت: این میزان تولید برق بادی منجر به صرفه‌جویی 70 میلیون متر مکعبی در مصرف گاز کشور شده است.
یوسف آرمودلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی صبا در خصوص آخرین وضعیت تولید برق بادی در کشور، گفت: بر اساس برآوردهای انجام گرفتهT در حال حاضر با توجه به ظرفیت‌های موجودT امکان تولید 10 هزار مگاوات برق بادی در کشور وجود دارد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه برای تولید برق بادی،سرعت باد باید از چهار متر در ثانیه بیشتر باشد، تصریح کرد: متوسط سالانه این سرعت باید به 9 متر در ثانیه برسد و در شرایط فعلی مناطقی که در کشور دارای چنین شرایطی است  بر اساس مطالعات پتانسیل سنجی باد شناسایی شده است.
مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو با یادآوری اینکه در حال حاضر تنها دو مجتمع نیروگاه بادی شامل نیروگاه 28.3 مگاواتی بینالود و نیروگاه یکصد مگاواتی منجیل در کشور فعال است، اظهار داشت: تاکنون 43 دستگاه توربین 660 مگاواتی در نیروگاه برق بادی بینالود نصب و راه اندازی شده است.
آرمودلی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ظرفیت تولید برق بادی در این واحد نیروگاهی حدود 28.3 مگاوات است.
این مقام مسئول همچنین در خصوص تولید برق بادی در نیروگاه منجیل، توضیح داد: این نیروگاه برق بادی برای تولید یکصد مگاوات برق و با 115 تا 120 توربین طراحی شده است که هم اکنون 80 دستگاه از توربین‌های در نظر گرفته شده نصب شده است.
مدیر عامل سازمان انرژی های نو ایران تاکید کرد: در شرایط فعلی ظرفیت تولید برق بادی در نیروگاه منجیل حدود 52.8 مگاوات است.
به گفته آرمودلی مجموع ظرفیت دو نیروگاه برق بادی بینالود و منجیل در شرایط فعلی بیش از 220 میلیون کیلو وات ساعت در سال است که این میزان تولید برق بادی منجر به صرفه‌جویی 70 میلیون متر مکعبی در مصرف گاز طبیعی کشور شده است.
۲۱ بهمن ۱۳۸۸ ۱۲:۱۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.