English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۱:۳۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تقدیر استاندار از دستاوردهای برق منطقه ای هرمزگان

تقدیر استاندار از دستاوردهای برق منطقه ای هرمزگان
تحولات چشمگیر و توسعه روز افزون زیر ساخت های صنعت برق استان که در سایه پربرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و به همت تلاشگران بی ادعای این صنعت انجام شده ، امروزه نام شرکت برق منطقه ای هرمزگان را در جایگاه موتور محرکه این صنعت ،به عنوان دستگاه ممتاز فنی اجرایی ،بلند آوازه نموده است.

دنیای اقتصاد نوشت بدون شک ،توجه جدی به نیازهای استان برپایه سند چشم انداز و آینده نگری در خصوص تامین برق مطمئن و پایدار در اقصی نقاط این مرز پرگهر، تحسین وافرمردم ومسوولان را از مجاهدت خدمتگزاران گمنام صنعت برق استان در مجموعه برق منطقه ای در پی داشته است. مصداق این مهم ، تقدیر صمیمانه استاندار هرمزگان از دستاوردهای صنعت برق استان در آیین های افتتاحی پروژه های شرکت برق منطقه ای است که طی آن “هاشمی تختی” چهره دردآَشنای استان در جایگاه نماینده عالی دولت ، خدمات صادقانه این عزیزان را ارج نهاد و آنگاه که سکاندار مدیریتی شرکت برق منطقه استان در مراسم بهره برداری پست20/132کیلوولت”فرامرزان”، بشارت داد بزودی با حضور مقامات عالی کشور شاهد برگزاری جشن پایان برقرسانی به روستاهای بالای 20خانوار استان خواهیم بود ، این تحسین را دوچندان کرد که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و همت تلاشگران این صنعت ، شاهد این همه دستاوردعظیم هستیم .
گزارش حاضر نگاهی دارد به افتخارات شرکت برق منطقه ای استان در راستای توسعه زیر ساخت های صنعت برق جهت تامین برق مطمئن و پایدار در جای جای استان . با هم می خوانیم.
در ایام الله دهه مبارکه فجر، پست 20/132کیلوولت برق در منطقه “فرامرزان” از توابع شهرستان بستک ،با حضور” هاشمی تختی “استاندار هرمزگان ، “ جباری “ نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، “ناطق” معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری ، مهندس “پیشاهنگ “ مدیر عامل برق منطقه ای استان،”قانعی فر”فرماندار بستک و جمعی دیگر از مسوولان، رسما به بهره برداری رسید.
به گزارش خبرنگار ما؛ استاندار هرمزگان در این آیین ضمن تجلیل از خدمات تلاشگران صنعت برق استان ،به تبیین دستاوردهای نظام شکوهمند جمهوری اسلامی پرداخت وبا اشاره به تحولات و پیشرفت های حاصله ، گفت: همه پیشرفت‌ها و تحولات چشمگیر کشورطی سه دهه اخیر، به برکت انقلاب اسلامی بوده است.
هاشمی تختی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یادمان های پر برکتی دارد که باید به مردم معرفی شود، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی علی رغم همه مشکلات پیش رو ، خدمات ارزشمندی را در ظرف ۳۰ سال گذشته ارائه کرده که بیان نکردن آن ها به ویژه برای نسل جوان جفا به مردم و نظام و انقلاب است. هاشمی تختی در خاتمه از دستاوردهای چشمگیر صنعت برق استان بالاخص شرکت برق منطقه ای که همگام با روند شتابان توسعه ، زیر ساخت های صنعت استراتژیک برق را فراهم می نمایند ، تجلیل کرد.
احمد جباری ، نماینده مردم بندرلنگه - بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی بااشاره به خدمات دولت خدمتگزار و توجه ویژه به عمران مناطق کمتر توسعه یافته،اظهارداشت: روند سازندگی در مناطق مختلف استان که از محرومیت تاریخی رنج می برد مایه مباهات است که همه این دستاوردها مرهون انقلاب شکوهمند اسلامی است.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای نیز در این آیین بااشاره به دستاوردهای صنعت برق هرمزگان ، اظهارداشت: امروزه افتخار می کنیم که به همت متخصصان پرتلاش خود بدون کمترین وابستگی شاهد این همه دستاورد در صنعت برق هستیم.
مهندس” پیشاهنگ” افزود: بسیاری از خدمات انجام شده دستاوردهای منحصر به فرد متخصصان صنعت برق در هرمزگان است که این جهش علمی مایه مباهات و افتخار است. وی در تشریح روند توسعه زیر ساخت های برق استان ، در مسیر توسعه ، گفت: در چهار سال اخیر 50 ایستگاه به ظرفیت خطوط برق با 55 درصد به ظرفیت پست های برق استان افزوده شده که این رقم معادل اقدامات 70 سال گذشته است.
وی همچنین با بیان اینکه در پایان برنامه توسعه پنجم ظرفیت شبکه‌ها و جریان الکتریسته در خطوط باید 100 درصد در هرمزگان افزایش یابد،خاطر نشان کرد: تعاریف توسعه زیرساخت‌ها در بخش‌های مختلفی همانند کشاورزی، صنعت و سایر امور مبتنی بر توسعه برق است که این امر روز به روز اهمیت تکمیل پروژه‌های صنعت برق را می‌رساند. مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان با بیان اینکه تا پیش از انقلاب اسلامی فقط یک پست برق در استان ، آنهم در بندرعباس موجود بوده و فقط شش روستای استان دارای برق بودند ، بیان داشت: در حال حاضر یکصد پست را در جای جای استان داریم ویک‌هزار و 700 روستای هرمزگان نیز از نعمت برق برخوردارند که براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده جشن پایان برق‌رسانی به روستاهای بالای 20 خانوار تا پایان سال‌جاری برگزار می‌شود. به گفته پیشاهنگ ؛ در سال‌های اخیر با تلاش مضاعف برق منطقه‌ای و اهتمام دولت در فراهم کردن زیر ساخت‌ها ،توجه جدی به مناطق روستا‌یی شده است که پست حاضر نیز در شمار چنین طرح هایی است.
وی همچنین با بیان اینکه برق منطقه‌ای هرمزگان در بخش IT برغم وجود استانهای برخوردار و صاحب دانشگاه های بزرگ ،مقام نخست را در کشور کسب کرده است ، خاطر نشان کرد: با این پشتوانه ،در راستای برق‌رسانی و تامین برق مورد نیاز در بخش‌های مختلف ظرفیت سنجی و تمام نیازها بررسی شده که برطرف کردن آن در دستور کار برق منطقه‌ای هرمزگان قرار دارد.
این مقام مسوول سپس به معرفی اجمالی پروژه پست20/132کیلوولت”فرامرزان” پرداخت و اظهار داشت: در تحقق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر سال اصلاح الگوی مصرف، این پروژه با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال وبا رعایت این اصل و برخورداری از تکنولوژی روز ، احداث شده که پشتوانه مطمئنی در تامین انرژی منطقه فرامرزان و توابع است.
پیشاهنگ در همین زمینه اضافه کرد: میزان اعتبارات اجرایی پست موقت “فرامرزان” بالغ بر 20 میلیارد ریال است که براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری با صرفه‌جویی در اعتبارات تامین شده، هیچ هزینه‌ اضافی به دولت تحمیل نشده است.وی با اشاره به اینکه طراحی مهندسی، نصب و راه‌اندازی پست فرامرزان به طور کامل توسط متخصصان شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان اجرایی شده ،بیان داشت: در حال حاضر نیروهای توانمندی در این شرکت مشغول فعالیت هستند که توانسته‌اند به فناوری تعمیرات اساسی نیروگاهی نیز دست یابند.
وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این پست مشکل برق بیش از سه هزار خانوار در منطقه فرامرزان و روستاهای اطراف برطرف شده و ضریب پایداری شبکه که قبلا افت ولتاژ داشته ،افزایش می‌یابد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان در تشریح جزییات این طرح یادآورشد:این پست دارای یک فیدر خط ترانس 132کیلو ولت ، یک فید ترانس 20کیلوولت ، چهار فید خط 20کیلوولت و یک ترانس 132به20با ظرفیت 15مگاولت آمپر است که با اعتباری بالغ بر 20میلیاردریال احداث شده است.
همچنین در تحولی دیگردر جریان سفر استاندار هرمزگان به شهرستان بندرلنگه، پست 132 کیلو ولت برق" لمزان" از توابع این شهرستان ، به بهره‌برداری رسید.
استاندارهرمزگان در آیین بهره برداری از این پروژه نیز ، ضمن قدردانی از حضور گرم و صمیمی مردم لمزان، گفت: همراهی مردم با نظام سبب دلگرمی مسئولان است و مردم ولایی منطقه لمزان ،دین خود را به نظام و انقلاب ثابت کرده اند.
حسین هاشمی‌تختی در ادامه با اشاره به دستاوردهای صنعت برق هرمزگان ، از تلاش ها و مجاهدتهای دست اندرکاران این صنعت، بالاخص برق منطقه ای هرمزگان که با اقدامات خود زمینه ی خدمت رسانی به دورترین و محروم ترین نقاط استان را فراهم کرده و رضایت مردم را رقم زده است، صمیمانه قدردانی کرد و بیان داشت:مردم همیشه همراه ایران اسلامی،همواره قدردان خدمات خالصانه خدمتگزاران خود هستند ودر پیوندی ناگسستنی، همراهی مردم در مسائل سیاسی و عمرانی نشانگر اتحاد و همدلی مردم با انقلاب است و دولت از این همراهی دلگرم است.
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان در خصوص پروژه مذکور نیز اظهارداشت: پست موقت 132 کیلوولت لمزان با هدف تامین برق مطمئن و با کیفیت برای دو هزار و 500 نفر در قالب 600 خانوار طراحی و راه اندای شده است. به گفته مهندس پیشاهنگ ؛ این پست که انرژی آن از پست 400 کیلو ولت “جناح” در فاصله 400 کیلومتری از این پست منشعب می‌شود با توجه به صعب‌العبور بودن مسیر در کوتاه‌ترین زمان به بهره‌برداری رسید و توانمندی بالفعل دست اندرکاران صنعت برق را به نمایش گذاشت.وی یادآورشد:برای ایجاد این پست که با طراحی 60 کیلومتر خط 132 کیلوولت از مناطق صعب العبور جناح ایجاد شده ، 20 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.وی در خاتمه از حسن توجه مقام عالی دولت در استان قدردانی و اظهار امیدواری کرد: تا سال آینده پست اصلی لمزان مورد بهره‌برداری قرارگیرد تا از این طریق شرکت برق منطقه‌ای بتواند خدمات مطلوب‌تر و پایداتری رابه مردم شریف منطقه “ لمزان و پدل “ارائه دهد.یادآور می‌شود؛ پست موقت 132 کیلوولت لمزان برخودار از یک فیدر خط ترانس 132 کیلوولت، یک فیدر ترانس 20 کیلوولت، چهار فیدر خط 20 کیلوولت و یک ترانس132 کیلوولت به ظرفیت 15 مگاولت آمپر است که توسط شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال در مدار قرار گرفته است.

دنیای اقتصاد
۹ اسفند ۱۳۸۸ ۰۹:۴۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.